1. HABERLER

  2. SORU VE CEVAP

  3. Halkbank 1000 Servis Görevlisi Memur Alımı Başvurularına Dair Tüm Detaylar
Halkbank 1000 Servis Görevlisi Memur Alımı Başvurularına Dair Tüm Detaylar

Halkbank 1000 Servis Görevlisi Memur Alımı Başvurularına Dair Tüm Detaylar

Halkbank bin 295 personel alımları kapsamında üç farklı ilan yayımlandı. Halkbank 1000 memur alımı için başvuru şartları nelerdir? Halkbank 1000 servis görevlisi alımı şartları ve tüm detayları.

A+A-

Halkbank 1295 personel alımı kapsamında 1000 servis görevlisi alımı yapılacak. En büyük pay servis görevlisi alımlarına ayrıldı. Halkbank 1000 servis görevlisi alımı tüm iller için yapılacak. Başvurular 9 Kasım’a kadar yapılabilecek. Sınav tarihi 10 Aralık 2017 olarak açıklandı.

Sınav ücreti 75 TL olarak belirlendi. Başvurular 9 Kasım 2017 17.00'a kadar yatırılabilecek. Banka bilgileri ile ilgili iş ve işlemlere ilan metninden ayrıca ulaşabilirsiniz. Sınav ücretinin başvurudan önce yatırılması gerekmektedir. Bu kapsamda önce sınav ücreti yatırılacak, ardından başvuru yapılabilecektir. Sınav başvuruları Halkbank veya İstanbul üniversitesinin Halkbank bağlantısından yapılabilecektir.

Halkbank giriş sınavı genel şartları nelerdir?

Adayların aşağıdaki şartların tamamını karşılaması gerekmektedir. Bu kapsamda herhangi bir şartın yerine getirilmemesi durumunda başvuru kabul edilmez.  Giriş Sınavına katılabilmek için gerekli koşulların tamamı şu şekildedir:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Erkek adaylar için askerlik görevini yapmış, muaf veya en az 01 Eylül 2018 tarihine kadar tecilli olmak, Banka tarafından yapılacak araştırma sonucunda; tutum, davranış ve özgeçmişleri bakımından bankacılık mesleğine uygun bulunmak gerekiyor. TCK ile ilgili cezai hükümlere ilan metninden ulaşınız.

1 Ocak 1987 ve sonrası doğumlu olmak, Üniversitelerin öğrenim süresi en az 4 yıl olan bölümlerinden mezun olmak gerekmektedir. Mülakat aşamasında mezun olduğuna dair belgeyi ibraz etmek koşuluyla son sınıf öğrencisi olanların başvuruları kabul edilecektir.

Sağlık durumu açısından görevini devamlı yapmasına engel olabilecek bir hali bulunmamak; Türkiye'nin her yerinde görev yapmaya ve seyahat etmeye elverişli olduğunu, tam teşekküllü bir sağlık kurumundan alınacak raporla belgelemek gerekiyor.

Giriş sınavı yazılı aşaması; 10 Aralık 2017 tarihinde Adana, Antalya, Ankara, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, İstanbul Anadolu, İstanbul Avrupa, İzmir, Kayseri, Samsun ve Trabzon olmak üzere 14 farklı merkezde gerçekleştirilecektir.

Sınav konuları şu şekildedir:

Genel Yetenek-Genel Kültür (40 Soru), Yabancı Dil (40 Soru), Alan Bilgisi (70 Soru) şeklinde olacaktır. Yazılı sınav “Genel Yetenek-Genel Kültür”, “Yabancı Dil” ve “Alan Bilgisi” bölümünden oluşacak ve toplamda 150 test sorusu yer alacaktır. 

Genel Yetenek-Genel Kültür Testi:

Genel Yetenek; Sözel Akıl Yürütme, Dil Bilgisi ve Yazım Kuralları Ölçme Becerisi ile Sayısal ve Mantıksal Akıl Yürütme,  Genel Kültür; Tarih, Türkiye Coğrafyası, Temel Yurttaşlık Bilgisi, Genel, Kültürel ve Güncel Sosyo-Ekonomik Konular, 

Yabancı Dil Testi: 

İngilizce, Almanca veya Fransızca olacaktır. Adaylar, sınava girecekleri yabancı dil tercihlerini başvuru esnasında yapacaklardır.

Alan Bilgisi Testi:

Hukuk; Medeni Hukuk, Borçlar Hukuku, Ticaret Hukuku, Kıymetli Evrak Hukuku, İcra-İflas Hukuku, Vergi Hukuku ve Türk Vergi Sistemi, İş Hukuku   Ekonomi; Mikro İktisat, Matematiksel İktisat, Makro İktisat, Uluslararası İktisat, Kalkınma-Büyüme, Türkiye Ekonomisi,  Maliye; Kamu Maliyesi, Maliye Politikası,  Muhasebe ve İşletme; Genel (Finansal) Muhasebe, Finansal Tablolar ve Analizi, İşletme Yönetimi, Finansal Yönetim, Bankacılık ve Finans; Banka Muhasebesi, Para-Para Politikası-Merkez Bankacılığı, Finansal Sistem, Uluslararası Finansal Sistemler, Ticari Aritmetik.

Değerlendirme, doğru cevap sayısı üzerinden yapılacak, yanlış cevaplar dikkate alınmayacaktır. Genel puanı (60) ve daha üzerinde olup tercih ettiği illere göre başarı sıralamasına giren adaylar mülakata girmeye hak kazanacaktır

1000 Servis Görevlisi ilanı için TIKLAYINIZ.servis-gorevlisi.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.