1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Halkbank 2018’de 1300 Personel Alımı Yapacak
Halkbank 2018’de 1300 Personel Alımı Yapacak

Halkbank 2018’de 1300 Personel Alımı Yapacak

2018 yılı için Halkbank personel alımı sayısı açıklandı. Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan tarafından müjdeli haber geldi. Halkbank 2018’de 1300 personel alımı yapacak. Halkbank personel alımı açıklaması için tıklayınız. Halkbank personel alımı şartları

A+A-

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan 2017 yılındaki 1295 personel alımının tamamlanmasının ardından 2018 yılı için de 1300 personel alımı yapılacağı müjdesini verdi. Aşağıdaki bağlantıda 2017 yılı personel alımına dair başvuru şartlarını bulabilirsiniz. 2018 yılı için de aynı şartlar olacaktır.

2017 yılı Halkbank Personel alımı genel şartları şu şekildeydi: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak gerekmektedir. Ayrıca 2017 yılında yer alan genel şartların devamı şu şekildedir:

Tecil edilmiş olsalar dahi kasten işlenen suçlar ile ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis ya da affa uğramış olsalar bile zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçlardan ya da kaçakçılık, resmi ihale ve alım-satımlara fesat karıştırma, kara para aklama, devlet sırlarını açığa vurma suçlarından hükümlü bulunmamak gerekmektedir.

Bankacılık Kanunu’na göre bankalarda çalışması yasaklanmamış olmak, 01.01.1987 ve sonrası doğumlu olmak (2018 yılı için bu alan güncellenecektir.), Üniversitelerin öğrenim süresi en az 4 yıl olan bölümlerinden mezun olmak gerekiyor.

Sağlık durumu açısından görevini devamlı yapmasına engel olabilecek bir hali bulunmamak; Türkiye'nin her yerinde görev yapmaya ve seyahat etmeye elverişli olduğunu, tam teşekküllü bir sağlık kurumundan alınacak raporla belgelemek gerekiyor.

Erkek adaylar için askerlik görevini yapmış, muaf veya en az 01.09.2018 tarihine kadar tecilli olmak, Banka tarafından yapılacak araştırma sonucunda; tutum, davranış ve özgeçmişleri bakımından bankacılık mesleğine uygun bulunmak şartlarının tamamının sağlanması gerekmektedir.

Geçen yılın Halkbank personel alımı şartları şu şekildeydi: 

1000 Servis Görevlisi ilanı için TIKLAYINIZ.

230 Müfettiş Yardımcısı İç Kontrolör Yardımcısı Uzman Yardımcısı ilanı için TIKLAYINIZ.

65 BT Müfettiş Yardımcısı BT içkontrolör Yardımcısı BT Uzman Yardımcısı ilanı için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler