Hamza Aydoğdu: 20 Bin Öğretmen Alımı Güvenlik Soruşturmaları Açıklanıyor! Komisyon Kuruldu

Milli Eğitim Bakanlığı 2018 yılı 20 bin öğretmen alımı kapsamında mülakat sonuçlarını açıklamasının ardından tercih ve atama sonuçlarını açıklamıştı. Şimdi adayların beklediği Bakanlık kararı da bu hafta açıklanıyor. İşte detaylar.

54305
Abone Ol
Daha Fazla

Milli Eğitim Bakanlığı 2019 yılı 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı başvuruları 19 Kasım ile 23 Kasım 2018 tarihleri arasında alınmıştı. Adayların başvurularının ardından 60 bin aday mülakata alındı ve sözlü sınavlar gerçekleştirildi. Sözlü sınav sonucu adaylardan tercihler de alındı ve atamalar gerçekleştirildi. Şimdi son aşama “Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırma” sonuçlarının açıklanmasına geldi.

ATAMA SONUCU BAKANLIK KARARI BU HAFTA AÇIKLANIYOR

Sosyal medyada büyük yankı uyandıran ve Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü Sayın Hamza Aydoğdu’nun açıklaması ile komisyonun kurulduğu ve bu hafta neticelendirileceği açıklaması geldi. Son dakika Bayram öncesi adayların beklediği güvenlik soruşturması sonuçları da açıklanıyor. Adaylar güvenlik soruşturmasını da geçtikten sonra atama ile iki bayram birden yaşamak istiyorlar.

Öğretmen adaylarının kendi cümleleri ile gerek Genel Müdür Hamza Aydoğdu’ya teşekkürleri gerekse MEB’den beklentilerini sunmak istiyoruz:

KPSS ye gir, sonuç bekle, mülakata gir, sonuç bekle, tercih yap, sonuç bekle, açıklansın sevin, bakanlık kararını bekle. Atama değil engelli 100 m koşusu mübarek, asla finisi göremediğimiz.

Sayın müdürüm @hmzaydg anne-babalarımız bizden güzel haberler bekliyorlar. Bu, bizden çok onların emeği. Lütfen anne-babalarımız üzülmesin. Herkesi olumlu sonuçlandırın.

8 şubattan beri Telefonun başında olumlu haber bekliyoruz. Öğretmende bulunması gereken en önemli özelliğe sahibiz. SABIR!

Cuma telefonlarımız çalsın artık hocam.

Size güveniyoruz, bizi mağdur etmeyin. Yasal olarak engeli olmayanlar görevine başlasın.

O kadar üzüldük ki bir mesajınız bizi mutlu etti @hmzaydg. Lütfen komisyonda hiçbir öğretmenimiz mağdur edilmesin.

Hocam komisyon masumiyet karinesini dikkate alarak çalışsın bize “Allah’a emanet olun.” demişsiniz sağ olun. Bizim dosyalarımız da size emanet hocam.

d7rcggzw0aory3z.jpg

Başvuru kılavuzu için tıklayınız:

pdf.jpg

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!