Hangi KİT Kadrolarında Değişiklik Yapıldı?

Bazı Kamu İktisadi Teşebbüslerine Ait Kadrolarda Değişiklik Yapılması Hakkında Karar yani KİT'lerde bazı kadro sayılarında değişiklik yapılmış oldu.

12762
Daha Fazla Göster

10 Ocak 2016 Tarihli ve 29589 Sayılı Resmi Gazete ile birlikte Bazı Kamu İktisadi Teşebbüslerine Ait Kadrolarda Değişiklik Yapılması Hakkında Karar yani KİT’lerde bazı pozisyonlarda değişiklik yapılmış oldu.

Resmi Gazete’ de yayımlanan Kamu İktisadi Teşebbüslerine Ait Kadrolarda Değişiklik yani KİT’lerde kadrolarda yapılan değişiklik ile bazı kadrolarda iptaller olurken bazı kadrolara ise İhdaslar gerçekleştirildi. Bu kapsamda en fazla kadro TCDD’de ihdas edildi. Bu Kapsamda TCDD’de Merkez için 120 Mühendis kadrosu taşra için ise 250 Mühendis kadrosu İhdas edildi. Aşağıda Tüm Kurumların İptal ve İhdas edilen kadroları ve sayıları belirtilmiştir.

ETİ MADEN İŞLETMELERİ MERKEZ

Eti Maden İşletmeleri Merkez Teşkilatında 6 Birim Müdür yardımcısı ve 3 İç Denetçi Kadrosu olmak üzere toplam 9 kadro iptali ve 3 İç Denetçi Kadrosunun İhdası yapılmıştır.

Eti Maden Merkez Teşkilatında 4 Uzman ve 14 Şef olmak üzere toplam 18 kadro iptal edildi. Eti Maden taşra Teşkilatında ise; 2 Müdür yardımcısı, 14 Şef Yardımcısı, 1 Daktilograf ve 1 Şoför olmak üzere toplam 18 kadro iptal edilirken, 3 Avukat kadrosu ihdas edildi.

DEVLET MALZEME OFİSİ

DMO merkez Teşkilatında 3 Şube Müdürü ve 5 İç Denetçi (KİT) olmak üzere toplam 8 Kadro İhdas edildi. DMO Taşra Teşkilatında ise, Taşra Teşkilatında 4 Müdür kadrosu ihdas edildi.

DMO Merkez Teşkilatında; 1 Müdür Yardımcısı, 5 Pazarlamacı, 3 Çözümleyici ve 3 Muhasebeci olmak üzere toplam 12 kadro iptal edilirken, 15 Uzman, 8 Şef, 3 Tekniker ve 1 kaloriferci kadrosu olmak üzere toplam 27 kadro ihdas edildi.

DMO Taşra Teşkilatında; 14 Müdür Yardımcısı, 5 Pazarlamacı, 15 Muhasebeci olmak üzere toplam 34 kadro iptal edilirken, 3 Şef ve 14 Bilgisayar İşletmeni olmak üzere toplam 17 kadro ihdas edildi.

ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş. GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

EÜAŞ Merkez Teşkilatında 10 Müfettiş Yardımcısı Kadrosu İptal edildi. EÜAŞ Taşra Teşkilatında ise 3 Tesisi Müdürü Kadrosu, 6 Tesis Müdür Yardımcısı olmak üzere toplam 8 kadro iptal edilirken, 1 İşletme Müdürü, 2 İşletme Müdür Yardımcısı olmak üzere toplam 3 kadro İhdas edildi.

EÜAŞ Merkez Teşkilatında, 6 Şef kadrosu ihdas edildi. EÜAŞ Taşra Teşkilatında ise; 17 Koruma ve Güvenlik Grup Şefi Kadrosu, 5 Anbar Memuru, 1 Satın alma memuru, 1 haberleşme memuru, 2 Daktilograf, 4 Veznedar, 51 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 10 Başteknisyen ve 1 teknik Ressam olmak üzere toplam 92 kadro iptal edildi. 5 Teknik Öğretmen, 2 Şef, 1 teknik Şef, 50 VHKİ, 30 Mühendis ve 3 tekniker olmak üzere 91 kadro ihdas edildi.

TÜRKİYE ELEKTRİK İLETİM A.Ş

TEİAŞ Merkez teşkilatında 2 Baş Müfettiş 4 Müşavir ve 3 Baş Uzman olmak üzere toplam 9 kadro ihdas edildi. TEİAŞ Taşra teşkilatında ise; 11 Hukuk Müşaviri, 1 Müdür, 1 Baş Uzman olmak üzere toplam 13 kadro İhdas edildi.

TEİAŞ Merkez Teşkilatında 1 Raportör ve 3 Bilgisayar İşletmeni olmak üzere toplam 4 kadro iptal edilirken, 10 Başmühendis ve 20 Mühendis olmak üzere toplam 30 kadro ihdas edildi.

TEİAŞ Taşra Teşkilatında ise; 2 Raportör, 2 Anbar Memuru ve 40 Koruma ve Güvenlik Görevlisi olmak üzere toplam 44 kadro iptal edilirken, 60 Başmühendis, 20 Mühendis, 1 Psikolog kadrosu ihdas edildi.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLET DEMİRYOLLARI

TCDD Merkez Teşkilatında; 1 Sağlık Dairesi Başkanı Kadrosu İptal edilirken, 1 AR-GE Dairesi Başkanı ve 4 Müfettiş ve 120 Mühendis Kadrosu olmak üzere toplam 125 kadro ihdas edildi. TCDD Taşra Teşkilatında ise 20 Uzman, 362 Koruma ve Güvenlik Görevlisi Kadrosu olmak üzere toplam 382 Kadro İptal edilirken, 6 Öğretmen, 2 Avukat ve 250 Mühendis olmak üzere toplam 258 Kadro ihdas edildi.

TÜRKİYE DEMİRYOLU MAKİNALARI SANAYİ A.Ş

TÜDEMSAŞ Merkez Teşkilatında toplam 3 İç Denetçi (KİT) Kadrosu İhdas edildi.

TARIM İŞLETMELERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

TİGEM taşra teşkilatında 7 İşletme Müdürü kadrosu iptal edildi.

Yine TİGEM Taşra Teşkilatında 9 Muhasebeci, 25 Şef, 9 Muhasebeci yardımcısı, 37 memur, 73 Anbar Memuru, 23 Veznedar olmak üzere toplam 176 kadro iptal edilirken, 70 Mühendis, 15 Tekniker, 16 Teknisyen, 31 Veteriner, 41 Veteriner Sağlık Teknisyeni ve 10 Seyis olmak üzere toplam 183 kadro ihdas edildi.

TİGEM Merkez Teşkilatında ise; 11 Şef kadrosu iptal edilirken, 1 Memur, 2 Tekniker, 1 Teknisyen, 1 Veteriner, 1 Sağlık Memuru, 1 Veteriner Sağlık Teknisyeni, 2 Laborant ve 2 Seyis olmak üzere toplam 11 kadro İhdas edildi.

TÜRKİYE KÖMÜR İŞLETMELERİ

TKİ Merkez teşkilatında 2 Koruma ve Güvenlik Grup Şefi ve 1 Koruma ve Güvenlik Görevlisi olmak üzere toplam 3 kadro iptal edilirken, 3 İstatistikçi kadrosu ihdas edildi.

TKİ Taşra Teşkilatında ise; 1 Koruma Güvenlik Amiri, 2 Koruma Güvenlik Grup Şefi ve 18 Koruma ve Güvenlik görevlisi olmak üzere toplam 21 kadro iptal edilirken, 5 Memur kadrosu ve 10 Mühendis kadrosu olmak üzere toplam 15 kadro ihdas edildi.

TÜRKİYE VAGON SANAYİİ ANONİM ŞİRKETİ

TÜVASAŞ Merkez teşkilatında 2 Koruma ve Güvenlik Grup Şefi, 1 Haberleşme Memuru, 1 Mutemet, 2 Şoför, 4 Teknik Ressam, 1 Laborant, 2 Teknisyen yardımcısı, 2 Aşçı ve 5 İtfaiyeci kadrosu olmak üzere toplam 20 kadro iptal edilirken, 20 Mühendis kadrosu ihdas edildi.

TÜRKİYE TAŞKÖMÜRÜ KURUMU

Türkiye Taşkömürü Kurumu TTK Merkez Teşkilatında; 1 Koruma ve Güvenlik kadrosu iptal edilirken, 1 Tercüman kadrosu İhdas edildi. TTK Taşra Teşkilatında ise; 1 Koruma ve Güvenlik kadrosu iptal edilirken, 7 Sağlık Memuru kadrosu ihdas edildi.

RESMİ GAZETE İÇİN TIKLAYINIZ

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Hangi KİT Kadrolarında Değişiklik Yapıldı?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!