1. HABERLER

  2. TAŞERON

  3. Hangi Kurumlardaki Taşeronlar İçin Kadro Verilecek - Kurumlar Tam Liste
Hangi Kurumlardaki Taşeronlar İçin Kadro Verilecek - Kurumlar Tam Liste

Hangi Kurumlardaki Taşeronlar İçin Kadro Verilecek - Kurumlar Tam Liste

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Hangi kurumdaki taşeron çalışanlar için işçi kadrosu verileceğini genel olarak açıklamıştı. Tüm kamu kurum ve kuruluşlarının tam listesi için tıklayınız.

A+A-

Bakan Jülide Sarıeroğlu merkezi yönetimde genel bütçe kapsamındaki kamu idareleri, özel bütçe kapsamındaki idareler, düzenleyici ve denetleyici kurumlar ile sosyal güvenlik kurumlarında alt işveren işçisi olarak çalışan tüm çalışanların sürekli işçi kadrosuna alındığını açıklamıştı.

Ayrıca Belediye ve İl Özel İdarelerinde, taşeron olarak çalışan kardeşlerimiz için de yeni bir düzenleme yapıldı. Buradaki taşeronlar da il özel idarelerin ve belediyelerin iktisadi teşekküllerinde işçi olarak istihdam edilecekleri açıklanmıştı.

Özel sözleşmeli, geçici, bir yıllık, üç yıllık değil, sürekli işçi kadrosuna geçiriliyor. Yaş sınırı, eğitim şartı, asıl iş, yardımcı iş ayrımı olmayacağı da  belirtilmişti.  Kamuda çalışan taşeron işçilerin bundan sonra Kadrolu işçi olacağını açıklayan Bakan Sarıeroğlu’nun bahsettiği o kamu kurum ve kuruluşları şu şekildedir:

Genel Bütçe Kapsamındaki Kamu İdareleri; Türkiye Büyük Millet Meclisi, Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu, Sayıştay.

Adalet Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Avrupa Birliği Bakanlığı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı.

Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği, Milli İstihbarat Teşkilatı Müsteşarlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Diyanet İşleri Başkanlığı, Hazine Müsteşarlığı, Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, Devlet Personel Başkanlığı, Türkiye İstatistik Kurumu, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Gelir İdaresi Başkanlığı, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü, Türkiye Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü, Türkiye Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü

Özel Bütçeli İdareler; Yüksek Öğretim Kurumu-Üniversiteler.

Özel Bütçeli Diğer İdareler; Ölçme Seçme ve yerleştirme Merkezi Başkanlığı, Atatürk Kültür, Dil Ve Tarih Yüksek Kurumu, Atatürk Araştırma Merkezi, Atatürk Kültür Merkezi, Türk Dil Kurumu, Türk Tarih Kurumu, Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü, Türkiye Bilimsel Ve Teknolojik Araştırma Kurumu, Türkiye Bilimler Akademisi, Türkiye Adalet Akademisi, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, Spor Genel Müdürlüğü, Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü, Orman Genel Müdürlüğü, Vakıflar Genel Müdürlüğü.

Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü, Türk Akreditasyon Kurumu, Türk Standartları Enstitüsü, Türk Patent Enstitüsü, Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü, Türkiye Atom Enerjisi Kurumu, Savunma Sanayi Müsteşarlığı, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme Ve Destekleme İdaresi Başkanlığı, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı, Gap Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü.

İşyurtları Kurumu Daire Başkanlığı, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, Mesleki Yeterlilik Kurumu, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, Karayolları Genel Müdürlüğü, Türkiye Yazma Eserler Başkanlığı, Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, Türkiye Su Enstitüsü, Türkiye İlaç ve Tıbbı Cihaz Kurumu, Kamu Denetçiliği Kurumu, Türkiye İnsan Hakları Kurumu.

Düzenleyici ve Denetleyici Kurumlar; Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, Sermaye Piyasası Kurulu, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, Kamu İhale Kurumu, Rekabet Kurumu, Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu, Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu.

Sosyal Güvenlik Kurumları; Sosyal Güvenlik Kurumu, Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü. Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü internet sayfasından kendiniz incelemek için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
3 Yorum