1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Hangi Memurlar Doğum Sonrası Yarım Gün Çalışacak ?
Hangi Memurlar Doğum Sonrası Yarım Gün Çalışacak ?

Hangi Memurlar Doğum Sonrası Yarım Gün Çalışacak ?

Kamu Kurum ve Kuruluşlarında görev yapan bazı memurlar doğum sonrası yarı zamanlı çalışma izninden yararlanamayacak.

A+A-

Ailenin ve Dinamik Nüfus Yapısının Korunması Paketi'nde yer alan doğum sonrası yarı zamanlı çalışma izninden memurlar ve işçiler yararlanacak. Ancak Kamu Kurum ve Kuruluşlarında görev yapan bazı memurlar doğum sonrası yarı zamanlı çalışma izninden yararlanamayacak.

Yarı zamanlı çalışma izninden hizmet sınıfı ve kadro ünvanı bakımından hangi memurların yararlanıp yararlanamayacağı Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenecek.Ancak sağlık personelinin bu doğum sonrası yarı zamanlı çalışma izninde kapsam dışı bırakılacağı gelen bilgiler arasında.Bu personelin dışında hemen hemen bu uygulamadan tüm memurlar yararlanacak.Bu uygulamada kimlerin kapsam dışında bırakılacağı Bakanlar kurulu kararı sonrası netlik kazanacak.

Diğer Haberler;

Memur Babaya da Yarı Zamanlı Çalışma İzni

Doğum Sonrası Yarı Zamanlı Çalışma İzninin Detayları

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.