Hasan Küçükakyüz Kimdir – Yeni Hava Kuvvetleri Komutanı Hasan Küçükakyüz Nereli Görev Yerleri

Yeni Hava Kuvvetleri Komutanı Hasan Küçükakyüz oldu. Orgeneral Hasan Küçükakyüz kimdir? Yeni Hava Kuvvetleri Komutanı Hasan Küçükakyüz görev yerleri nelerdir? Hasan Küçükakyüz nerelidir?

featured

Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısı sona erdi. 2 Ağustos 2017 tarihi saat 11:15 itibariyle Çankaya Köşkü’nde Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında toplanan Yüksek Askeri Şura kararlarına göre Hava, Deni ve Kara Kuvvetleri Komutanları değişti. Buna göre yeni Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz olacak. Peki Orgeneral Hasan Küçükakyüz kimdir? Hasan Küçükakyüz nerelidir ve görev yerleri nelerdir?

Yeni Hava Kuvvetleri Komutanı Hasan Küçükakyüz kimdir? Hasan Küçükakyüz nerelidir? Hasan Küçükakyüz, 1957 yılında Trabzon’un Of ilçesinde doğdu. Aslen Trabzonlu olan Orgeneral Küçükakyüz, ilköğretim ve ortaöğretimini Of’ta tamamladıktan sonra Hava Harp Okulu’na girdi. 1978 yılında Hava Harp Okulu’ndan mezun olarak teğmen rütbesini omzuna taktı.

Orgeneral Yaşar Güler hangi görevlerde bulundu? Hava Harp Okulu’ndan mezun olan Hasan Küçükakyüz, pilotluk eğitiminin ardından filo kol uçucusu olarak görev yaptı. 1987 yılında Hava Harp Akademisi’ni bitirerek kurmay subay oldu. Sonra Hava Harp Okulu, 6. Ana Jet Üssü Komutanlığı, 182. Filo Kol Komutanlığı gibi birliklerde çeşitli görevler üstlendi.

Orgeneral Yaşar Güler 4. Ana Jet Üssü Komutanlığında uzun süre farklı görevlerde bulundu. 2003 yılında Tuğgeneral, 2008 yılında Tümgeneral olan yeni Hava Kuvvetleri Komutanı, o dönem Hava Harp Okulu Komutanlığı da yaptı. 2012 yılında Korgeneral rütbesi alan Küçükakyüz, son olarak 2016 yılında orgeneral olarak Muharip Hava Kuvveti ve Hava Füze Savunma Komutanı görevini ifa etmişti.

2 Ağustos YAŞ kararları uyarınca yeni Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz, görevi Orgeneral Abidin Ünal’dan devralacak. Ayrıca Kara Kuvvetleri Komutanı ve Deniz Kuvvetleri Komutanı da değişti. Yeni kuvvet komutanları için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Hasan Küçükakyüz Kimdir – Yeni Hava Kuvvetleri Komutanı Hasan Küçükakyüz Nereli Görev Yerleri

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!