1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Hastane Yöneticilerinin Görev Süresi Bitiyor Peki Şimdi Ne Olacak?
Hastane Yöneticilerinin Görev Süresi Bitiyor Peki Şimdi Ne Olacak?

Hastane Yöneticilerinin Görev Süresi Bitiyor Peki Şimdi Ne Olacak?

3 Kasım 2012'de yürürlüğe giren 663 Sayılı KHK ile Genel Sekreterlerin ve hastane yöneticilerinin görev süresi bitiyor.

A+A-

31 Aralık 2015 bitecek görev süresi sonunda,yeni dönemde Genel sekreterlerden hastane yöneticisine,başhekimden hastane müdürlerine kadar bir çok yöneticinin sözleşme imzalayıp imzalamayacakları belli olmayışı nedeniyle sözleşmeli olarak görev yapan bu idareciler tedirgin.

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumunun yeni dönemde nasıl bir yol haritası izleyeceği yada mevcut idarecilerle göreve devam edip etmeyeceğinin belli olmayışı sebebiyle idarecilerin şimdilerde siyasilerin kapısını çalmaya başladığı görmekteyiz.

Yeni dönemde sözleşme imzalama,663 sayılı KHK'nın en önemli kriteri olan başarıyla mı yoksa siyeseten mi olacağı merak konusu....

Ayrıca hastanelere kaliteli ve liyakatlı sağlık personeli dururken,sağlıkla ilgisi olmayan kişiler yönetici ve idareci olarak atanmamalıdır.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.