1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Hastaneler Hizmet Standartlarına Göre Yıldız Alacak
Hastaneler  Hizmet Standartlarına Göre Yıldız Alacak

Hastaneler Hizmet Standartlarına Göre Yıldız Alacak

Hastaneler De Hizmet Kalitesini Artırmak Ve Yaygınlaştırmak Amacıyla Otellerde Olduğu Gibi Hizmet Kalitesine, Standartlarına Göre Yıldız Verilecek

A+A-

Hastanelerde hizmet kalitesini artırmak ve yaygınlaştırmak amacıyla otellerde olduğu  gibi hizmet kalitesine, standartlarına göre yıldız verilerek sınıflandırılması sağlanacak. Hastanelere gidilmeden önce hangi hastaneyi hangi doktoru seçeceğini yıldızına bakarak değerlendirip tercih edebilecek.

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş, yaptığı açıklamalarda artık 5 yıldızlı hastanelerin yer alacağını söyledi. Bu yıldızların hastane denetimi sonucu verileceğini belirtti. Denetim yapan ekipler muayene sırasına girecek ve randevu saatine uyulup uyulmadığına gibi konulara bakacak. Bu puanlama sonucunda hastane personelinin aldığı döner sermaye de etkilenecek.

İstanbul’da Türkiye Sağlık Hizmetleri Kalite ve Akreditasyon Enstitüsü kurulacak ve bağımsız bir denetim şirketi gibi çalışması sağlanacak. Sağlık merkezlerinin kaliteli hakkında ve sağlık hizmetlerini vermesiyle ilgili standartları oluşturulmasını sağlayacak.
HASTANE RANDEVU SİSTEMİ TIKLA

 

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler