1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Hastanelerde Yönetim Görevleri Birleştirildi TKHK
Hastanelerde Yönetim Görevleri Birleştirildi TKHK

Hastanelerde Yönetim Görevleri Birleştirildi TKHK

TKHK başkanı tarafından hastanelerde bazı yönetim birimlerinin birleştirilmesi konulu yazı yayınlandı.

A+A-

Sağlık Bakanlığı Müsteşarları Prof.Dr.Eyüp Gümüş,Uzm.Dr.Mehmet Bekar ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurum Başkanı Uzm.Dr.Zafer Çukurova tarafından 89 Kamu Hastaneleri Birliğine gönderilen yazıya göre bazı yönetim görevlerinin birleştirilerek tek kişi tarafından yürütülmesi istendi.

663 sayılı Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Karamame'nin 30 uncu maddesinin dördüncü fıkrası ile, "Birliğe bağlı hastaneler hastane yöneticisi tarafından yönetilir. Hastane yöneticisine bağlı olarak başhekimlik, İdari ve mali işler ile sağlık bakım hizmetleri müdürlükleri kurulur. Kurum tarafından, birliklerin ve hastanelerin büyüklükleri dikkate alınarak belirlenen hallerde, birlik ve hastanelerdeki yönetim görevleri tek kişiye verilebilir,hükmüne göre görev dağılımları yeniden belirlendi.

Buna göre bazı Kamu Hastane Birlikleri ve bağlı hastanelerde yönetim görevlerine atama yapılmamış olması veya mevcut süreli sözleşme imzalayan yöneticilerden isitfa/emeklilik gibi görevden ayrılma durumlarında bu görevlere yeniden atama yapılmaması istendi.

KHB ve bağlı hastanelerde istifa veya emeklilik gibi nedenlerden dolayı görevden ayrılma durumunda görevleri birleştirilecek olanlar aşağıda sıralanmıştır.

1)                 Genel sekreterlik ile tıbbî hizmetler başkanlığı,

2)                 İdari hizmetler başkanlığı ile malî hizmetler başkanlığı,

3)                 Hastane yöneticiliği ile başhekimlik,

4)                 İdari ve malî işler müdürlüğü ile sağlık bakım hizmetleri müdürlüğü,

5)                 İdari ve malî işler müdürlüğü ile sağlık otelciliği müdürlüğü,

Görev Birleştirme Üst Yazı için Tıklayınız

Görev Birleştirme Makam Onayı için Tıklayınız

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.