1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. Hava Kuvvetleri Komutanlığı 2016/4 sözleşmeli er alımı ön başvuru sonuçları açıklandı
Hava Kuvvetleri Komutanlığı 2016/4 sözleşmeli er alımı ön başvuru sonuçları açıklandı

Hava Kuvvetleri Komutanlığı 2016/4 sözleşmeli er alımı ön başvuru sonuçları açıklandı

Hava Kuvvetleri Komutanlığı (HKK) tarafından 2016 yılı alımları kapsamında 2016/4 sözleşmeli er ön başvuru sonuçlarını açıkladı. 2016 yılı 4. dönem sözleşmeli er mülakat çağrı ekranından sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

A+A-

En az ilköğretim veya yurt dışı dengi okul mezunu olup, düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2016 tarihi itibarıyla yirmi yaşından gün almış ve yirmi beş yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1991 tarihi ile 31 Aralık 1996 tarihleri arasında doğanların başvuru yapabildiği Hava Kuvvetleri Komutanlığı sözleşmeli er alımı kapsamındaki 2016/4 alım ön başvuru sonuçları belli oldu.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Personel Temin Daire Başkanlığının 2016 Yılı 4. dönem sözleşmeli er mülakat çağrı ekranından T.C. Kimlik Numarası ile öğrenebilirsiniz.

İnternet üzerinden başvuruların tamamlanmasından sonra, Hava Teknik Okullar İnsan Kaynakları Değerlendirme Seçme Yerleştirme Komutanlığı tarafından yapılan tüm başvurular, adayların beyanları doğrultusunda kontrol edildi.

Seçim aşamalarına çağrılan adayların bundan sonraki katılacağı aşamalar nelerdir?

Evrak İnceleme ve Ön Kontrol: Seçim aşamalarına çağrılan adayların kimlikleri ile internette yayımlanan ve seçim aşamalarına gelirken adayların getirmeleri gereken belgeleri tam ve eksiksiz olarak getirip getirmedikleri ile belgelerin adayların beyan ettiği bilgileri doğrulayıp doğrulamadığı kontrol edilmektedir.

Ön Sağlık Muayenesi: Seçim aşamalarına katılan adayların; görünürde olan, fiziki muayene ve basit tetkiklerle kolayca tespit edilebilen fiziksel veya diğer sağlık problemlerini belirlemek ve fiziki yeterlilik ve değerlendirme testi seçim aşamasında adayın herhangi bir sağlık sorunu ile karşılaşmaması için genel sağlık kontrolünü yapmak amacıyla kurulmaktadır. Bu muayenede adaylarda aranan başlıca kriterler aşağıda belirtilmiştir.

Boy-kilo oranları için (TABLO-2)’de belirtilen oranlarda olmak, (Ölçümler ayakkabısız olarak, sadece şort ve tişört ile yapılır.), (2) Gözde renk ayırt etme kusuru ile şaşılık vb. kusurlar bulunmamak,

Ağız ve diş yapısında; fonasyon, konjenital anomaliler, ön dişlerde diestema (dişler arası boşluk), ortodontik anomalisi (açık kapanış, derin kapanış, sınıf 2, sınıf 3 kapanış, çapraşıklık vb.), diş eti hastalıkları, çene eklemi bozuklukları, diş yüzeyinde kalıcı renk değişiklikleri, dil ve ağız içi dokularda hijyeni bozacak enfeksiyon (apikal lapse, apikal fistül, kist vb.), diş noksanlığı (konjenital veyadiş çekimine bağlı) ve diş çürükleri (estetik, fonasyon ve hijyen açısından değerlendirilir) bulunmamak,

Türkçeyi kusursuz konuşmak, dilde kekemelik, pelteklik, tutukluk vb. olmamak

İçindekiler: Fıtık, ameliyat izi, çiçek bozuklukları, ciltte bulunan lekeleri, çil, yanık izleri gibi genel görünümdeki anormallikleri, göğüs kafesi veya omurgasında şekil bozukluğu, iskelet bozukluğu, düztabanlık, vücudun herhangi bir yerinde tatuaj (dövme), yanık, ameliyat, jilet, yara, cilt hastalığından kaynaklanan vb. izler bulunmamak,

Sağlık durumu itibariyle, FYDT’ye katılamayacak durumda olmamak (ameliyatlı, burkulma, kırık vb.).

Fiziki Yeterlilik ve Değerlendirme Testi: Ön sağlık muayenesinde başarılı olan adaylar, FYDT’ye tabi tutulmaktadır. FYDT; şınav, mekik ve 400 m. koşu branşlarında yapılacaktır. FYDT için puanlama kıstasları (TABLO-3)’de olup, başarılı olmak için; her bir branştan en az 50 puan almak kaydıyla ortalaması 60 puan ve üzerinde not almak gereklidir. Herhangi bir branşta baraj puanı olan 50’yi ve üç branşın ortalamasında 60’ı geçemeyen aday elenmektedir. Adaylar seçim aşaması sınavına gelirken yanlarında eşofman, şort ve spor ayakkabısı getireceklerdir.

Karar Mülakatı: Karar mülakatında; çeşitli tekniklerle, adayın genel görünümü, davranışı, konuşmasındaki akıcılığı, mantıklı ve aksaksız konuşması, anlama ve anlatma kabiliyeti, kendine güveni, psikolojik yapısı davranışları ve Hv.K.K.lığına uygunluğu değerlendirilmektedir

Mülakat değerlendirmesi sonucunda 100 tam puan üzerinden 50 ve yukarısında puan alanlar başarılı olmuş sayılmaktadır.

Hastaneye Sevk İşlemleri: Seçim aşamalarında başaralı olan adaylar “Sözleşmeli Er Olur.” kararlı sağlık raporu almak amacıyla; askeri hastanelere sevk edilerek, gerekli işlemlerini tamamlaması sağlanır. Ön başvuru sonucu için TIKLAYINIZ. Başvuru kılavuzu tüm detaylar için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
10 Yorum