1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. Hava Kuvvetleri Komutanlığı 341 Subay, 1899 Astsubay Alımı Yapacak
Hava Kuvvetleri Komutanlığı 341 Subay, 1899 Astsubay Alımı Yapacak

Hava Kuvvetleri Komutanlığı 341 Subay, 1899 Astsubay Alımı Yapacak

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Milli Savunma Üniversite 2018 MSÜ kapsamında Hava Kuvvetleri Komutanlığına 341 subay alımı ve 1899 astsubay alımı yapılacak. Subay alımı şartları ve astsubay alımı şartlarına dair detaylar için tıklayınız.

A+A-

Milli Savunma Üniversitesi Askeri öğrenci aday belirleme sınavı (2018-MSÜ) ve askeri öğrenci temini kılavuzu kapsamında tüm kuvvet komutanlıkları için toplamda 9 bin 753 subay ve astsubay alımı yapılacak. My Memur olarak tüm komutanlıkların alımlarına dair detayları ve başvurularla ilgili bilgilendirmeleri her zaman yapacağız.

2018 MSÜ subay ve astsubay alımları sınavı başvuruları, 9 Ocak-15 Şubat 2018 tarihleri arasında alınacaktır. Sınav, 18 Mart 2018 Pazar günü tüm il merkezlerinde yapılacaktır. Sınav, saat 10.15'te başlayacak ve 135 dakika sürecektir.

Yapılacak değerlendirme sonucu; adaylar en yüksek puandan başlanarak başarı sırasına konulacak ve Milli Savunma Bakanlığı tarafından aşağıda belirtilen puan türlerine göre 2’nci Seçim Aşamalarına çağrılacaklardır.

2’nci Seçim Aşamalarına Çağrı Puan Türü; Hava Harp Okulları HHO 341 Subay alımı kapsamında 2018-MSÜ sayısal puanı kullanılacak.

Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulları MYO 1899 Astsubay alımı kapsamında 2018-MSÜ Sayısal Puanı, 2018-MSÜ Eşit Ağırlık Puanı ve 2018-MSÜ Sözel Puanı kullanılacak.

Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokulları 2’nci seçim aşamalarına katılabilmek için ayrıca;

Harp Okulları için 2018 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavının (YKS) 1. Oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) ile YKS’nin 2. Oturumu olan Alan Yeterlilik Testlerine (AYT) girmeleri gerekmektedir.

Astsubay Meslek Yüksekokulları için 2018 Yılı YKS 1. Oturum olan Temel Yeterlilik Testine (TYT) girmeleri gerekmektedir.

Harp Okulları için 2018 yılı YKS Temel Yeterlilik Testi (TYT) ile Alan Yeterlilik Testlerine (AYT); Astsubay Meslek Yüksekokulları için ise 2018 Yılı YKS Temel Yeterlilik Testine (TYT) girmeyen adaylar, hiçbir surette askeri okullara yerleştirilmeyecektir.

Harp Okullarına (HO) bayan ve erkek, Astsubay Meslek Yüksekokullarına (Asb. MYO) sadece erkek öğrenci alınacaktır.

Astsubay Meslek Yüksekokulları için ÖSYM Başkanlığınca 23 Haziran 2018 tarihinde yapılacak Temel Yeterlilik Testinden (TYT) 150 ve üzerinde puan almış ve MSÜ’nün teklifi doğrultusunda Milli Savunma Bakanlığınca belirlenmesi halinde TYT yerleştirme taban puanı ve üzeri puan almış olmak gerekiyor.

Harp Okulları için ÖSYM Başkanlığınca 23 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan YKS Temel Yeterlilik Testinden (TYT) 150 ve üzerinde puan almış olmak; 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak YKS Alan Yeterlilik Testlerinden (AYT) tercih ettiği Harp Okulu yerleştirme puan türünden 180 ve üzerinde puan almış olmak, MSÜ’nün teklifi doğrultusunda Milli Savunma Bakanlığınca belirlenmesi halinde ilgili yerleştirme puan türünde yerleştirme taban puanı ve üzeri puan almış olmak gerekiyor.

UYARI! Harp Okulları için 2018 yılı YKS Temel Yeterlilik Testi (TYT) ile Alan Yeterlilik Testlerine (AYT); Astsubay Meslek Yüksekokulları için 2018 Yılı YKS Temel Yeterlilik Testine (TYT) girmeyen adaylar, hiçbir surette askeri okullara yerleştirilmeyecektir. Harp Okullarına (HO) bayan ve erkek, Astsubay Meslek Yüksekokullarına (Astsubay MYO) sadece erkek öğrenci alınacaktır. Kılavuz için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.