Hayat Sigortası Yaptırmanın 5 Şartı!

Kişilerin yaşam boyu karşılarına çıkabilecek riskli durumlar için geleceklerini güvence altına almak için tercih ettikleri hayat sigortası, aynı zamanda banka kredisi çekerken de karşımıza çıkmaktadır.

71808
Daha Fazla Göster

Hayat Sigortası Yaptırmanın 5 Şartı!

Hayat sigortası, olası bir hastalık, kaza veya bunlara bağlı olarak ölüm gibi durumlarda kendinizi ve sevdiklerini koruduğunuz çok önemli bir sigortadır. Peki hayat sigortasının şartları nelerdir? Bu şartlar şu şekilde sıralanabilir;

Hayat Sigortası Yaptırmanın 5 Şartı!
Hayat Sigortası Yaptırmanın 5 Şartı!
  • Hayat sigortası yaptırmayı planlayan kişilerin 18 ila 65 yaş aralığında olması istenmektedir.
  • Sigorta şirketi veya başvurduğunuz bankaya göre yaş aralığı değişebilir.
  • Hayat sigortası yaptırmış kişinin primlerini belirlenen sürelerde ve eksiksiz ödemesi gerekmektedir. Aksi halde avantajlarından yararlanılamaz.
  • Hayat sigortası yaptırmak isteyen kişinin sigortalanması esnasında verdiği bilgilerin tam ve doğru olması gerekmektedir.
  • Sigortalının Türkiye ‘de yaşıyor olma şartı vardır.
  • Sigorta etttiren veya sigortalının sağlık poliçesi kapsamında teminatının bulunması gerekmektedir. Ayrıca, sağlık poliçesinde, kemoterapi, radyoterapi ve diyaliz tetkik teminatlarının kullanılmamış olması, hayat teminatı verilmeyecek risk değerlendirme paketinin varlığının bulunmaması, hayat teminatı verilmeyecek tanı kodu varlığının bulunmaması gerekmektedir.

Hayat Sigortası Nasıl İptal Edilir?

Hayat Sigortası Nasıl İptal Edilir?
Hayat Sigortası Nasıl İptal Edilir?

 İptali için, sigorta işlemini gerçekleştiren sigorta şirketine veya bankaya başvurarak iptal işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Poliçenin başlangıç tarihinden itibaren ilk 30 gün içerisinde iptal talebinde bulunulması durumunda, bu süre içerisinde sigortalıya herhangi bir tazminat ödemesinin gerçekleşmediği hallerde ödenen primler kesintisiz olarak, sigorta ettirene iade edilir. 30 günlük süreyi aşan durumlarda ise sigortacının sorumluluğunun devam ettiği süreye denk gelen prim, gün esası üzerinden hesap edilerek fazlası sigorta ettirene iade edilir.

Reddi Mirası Etkiler mi?

Mirasın reddi, mirasçının ölümü ile birlikte miras kalan mirasçıların kendi istekleri doğrultusunda bu haktan feragat etmesi anlamına gelmektedir. Mirasçılar kendi iradeleri dışında miras bırakanın ölümü ile mirasçı konumuna geldikleri için miras bırakanın borçlarından da sorumlu tutulabilirler. Bu sebeple mirasçı olmayı reddetme hakkı doğmaktadır. Mirası reddeden yasal mirasçılar sanki hayatta değilmiş gibi kalan mirasçılar arasında pay edilme işlemi gerçekleştirilir. Hayat sigortası işleminde de bu durum geçerlidir.

Birikimli Hayat Sigortası Nedir?

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Hayat Sigortası Yaptırmanın 5 Şartı!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!