1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Hekimler ve Hemşireler için Hemodiyaliz ve Periton Diyalizi Sertifikalı Eğitim Programı Standartları
Hekimler ve Hemşireler için Hemodiyaliz ve Periton Diyalizi Sertifikalı Eğitim Programı Standartları

Hekimler ve Hemşireler için Hemodiyaliz ve Periton Diyalizi Sertifikalı Eğitim Programı Standartları

Sağlık Bakanlığı Hekimler için Hemodiyaliz Sertifikalı Eğitim Programı, Hemşireler için Hemodiyaliz Sertifikalı Eğitim Programı, Hemşireler için Periton Diyalizi Sertifikalı Eğitim Programının standartlarını yayınladı.

A+A-

Hekimler için Hemodiyaliz Sertifikalı Eğitim Programı, Hemşireler için Hemodiyaliz Sertifikalı Eğitim Programı, Hemşireler için Periton Diyalizi Sertifikalı Eğitim Programı  04 Şubat 2014 tarihli Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Sağlık Bakanlığı Sertifikalı Eğitim Yönetmeliği kapsamında sertifikalı eğitim alanı olarak belirlenmiş ve Bakanlık Makamının 30/09/2014 tarihli ve 15233 sayılı onayı ile yürürlüğe girmişti.

Hekimler ve Hemşireler için Hemodiyaliz ve Periton Diyalizi Sertifikasının geçerlilik süresi 7 (yedi) yıldır.

Sertifikanın geçerlilik süresi sonunda sertifikalı eğitim programı uygulayıcıları tarafından sertifika yenileme sınavı yapılır.

Sertifikalı eğitim programı uygulayıcıları tarafından yılda 4 (dört) kez resertifıkasyon sınavı yapılır. Bu sınavlar eğitim dönemleri sonunda yapılan sertifika sınavlarıyla birleştirilerek de yapılabilir.

HEKİMLER İÇİN HEMODİYALİZ SP STANDARTLARI.pdf

HEMŞİRELER İÇİN HEMODİYALİZ SP STANDARTLARI.pdf

HEMŞİRELER İÇİN PERİTON DİYALİZİ SP STANDARTLARI.pdf

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.