1. HABERLER

  2. SORU VE CEVAP

  3. Helal Akreditasyon Kurumu'na HAK 50 Memur Kadrosu Yasalaştı
Helal Akreditasyon Kurumu'na HAK 50 Memur Kadrosu Yasalaştı

Helal Akreditasyon Kurumu'na HAK 50 Memur Kadrosu Yasalaştı

Helal Akreditasyon Kurumu (HAK) Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun yasalaştı ve Helal Akreditasyon Kurumu merkez teşkilatı için ihdas edilen 50 kadro yasalaşarak yürürlüğe girdi. HAK kurumuna 50 memur alımı önümüzdeki günlerde yayımlanacaktır.

A+A-

Helal Akreditasyon Kurumu Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun ile verilen görevleri yerine getirmek üzere Ekonomi Bakanlığı ile ilgili, kısa adı HAK olan Helal Akreditasyon Kurumu kurulmuştur.

Helal Akreditasyon Kurumu HAK merkez teşkilatına ihdas edilen kadrolar; Genel Sekreter 1, Daire Başkanı 3, Hukuk Müşaviri 1, Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri 1, Helal Akreditasyon Uzmanı 10, Helal Akreditasyon Uzman Yardımcısı 24, Şube Müdürü 2, Memur 8 kadro olmak üzere 50 kadro ihdası yasalaştı.

HAK Personelinin statüsü, nitelikleri, atanması ve özlük hakları; Kurum personeli, 657 sayılı Kanun hükümlerine tabidir. Bu Kanun ve ilgili mevzuat ile Kuruma verilen görev ve hizmetler helal akreditasyon uzmanları ve helal akreditasyon uzman yardımcılarından oluşan meslek personeli ile diğer kadrolarda bulunan personel eliyle yürütülür.

Helal akreditasyon uzman yardımcılarının mesleğe alınmaları, yarışma sınavı, tez hazırlama ve yeterlik sınavları ile helal akreditasyon uzmanlığına atanmaları hakkında 657 sayılı Kanunun ek 41 inci maddesi hükümleri uygulanır.

Helal Akreditasyon Kurumunun akreditasyon hizmetlerine ilişkin olarak yapacağı hizmet alımları; 10 Aralık 2003 tarihli ve 5018 sayılı Kamu Malî Yönetimi ve Kontrol Kanununa ekli (II) sayılı cetvelin “B) Özel Bütçeli Diğer İdareler” bölümüne “47) Helal Akreditasyon Kurumu” ibaresi eklenmiştir.

Ekli Cetvelde yer alan kadrolar ihdas edilerek 13 Aralık 1983 tarihli ve 190 sayılı Genel Kadro ve Usulü Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin eki (I) sayılı Cetvele Helal Akreditasyon Kurumu bölümü olarak eklenmiştir. Helal Akreditasyon Kurumu Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun tam metni için TIKLAYINIZ.

hak-kadrolar.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.