Herkes 4/A Kadrolu Memur Olana Kadar Mücadele Sürecek

Türkiye Kamu-Sen ve Türkiye Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk kamuda farklı istihdam şekillerine tepkisini sürdürüyor. Kamuda herkesin 4/A kadrolu memur olarak istihdam edilmesi için mücadele sonuna kadar sürecek.

39022
Daha Fazla Göster

My Memur olarak 4/B sözleşmeli çalışanların hak ettikleri 4/A kadrolu memur olarak istihdam edilebilmeleri için seslerini duyurmuş ve gündeme getirmiştik. Gerek sözleşmeli gerekse diğer personellerin de kadro umutlarını her zaman gündemde tuttuk ve tutmaya devam ediyoruz.

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk da aynı konuyla ileili önemli açıklamalar yaptı. Koncuk, çalışma hayatında yer alan farklı statülere dikkat çekti ve 4-B’li, 5393’lü, İHS’li, vekil istihdamın Devlet kurumlarında yer alması yakışıyor mu diye sitem etti.

Yetkililere seslenen Koncuk, hükümet çalışma hayatında yaşanan bu parçalı bulutlu ortamı görmek zorunda olduklarını belirtti. Tek yolun 4-A memur kadrosu olduğunu belirten Genel Başkan mücadelenin sonuna kadar süreceğini belirtti.

Sözleşmeli öğretmen alımı bitmelidir! Sözleşmeli öğretmen ataması artık sona erdirilmeli kadrolu öğretmen ataması yapılmalıdır. Şuan görevde olan tüm sözleşmeli öğretmen ve memurlar da kadroya geçirilmelidir. Bu insani ve hukuki bir taleptir. Devlet çalışanlarını ayıramaz, farklı hukuki normlara tabi tutamayacağına değindi.

Farklı istihdam şekilleri Anayasa’ya da aykırı! Koncuk, yetkililerin çalışma hayatında yaşanan bu parçalı bulutlu ortamı görmesini ve 4B’li, 5393’lü, İHS’li, vekil istihdam şeklinin kamuya yakışmadığını belirtti. Anayasa kanunların vatandaşlara farklı uygulanamayacağını ifade etmektedir, o halde çalışma hayatında bu farklılıklar neden yapıldığı belirtildi.

Kadro gelene kadar mücadele sürecek! Türkiye Kamu Sen de bu mücadelenin 4/A kadro ile taşlanmasını bekliyor ve ısrarla talep ediyor.  Tayin isteyemeyen, çakılı çalıştırılan, görevde yükselme hakkı bile olmayan, tayin ve izinleri dahi farklı olan bir çalışan modeli ne insanlık ne vicdan ne de hukukidir. Sonuna kadar 4A kadrosu isteyeceklerini belirten Koncuk, tek yolun kadro olduğunu belirtti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Herkes 4/A Kadrolu Memur Olana Kadar Mücadele Sürecek

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 4 sene önce

    4B li sözleşmeli personeler olarak 4A kadrosuyla aynı kpss sınavı ile atandık aynı işi yapıyoruz fakat izinlerimiz maaşlarımız haklarımız aynı değildir ..5 yıldır 4B liler kadro müjdesini bekliyoruz ayrımcılık üvey evlat muamelsi son bulsun diye 4B Lİ sözleşmeli memurlara kadro istiyoruz

  2. 4 sene önce

    Sevgili Hükümet Yetkililerine sesleniyorum Taşeronların Kadro sıkıntısına çözüm bulundu, 4c liler 4b li oldu .Peki 4b liler neden 5 senedir kadro hasreti çekiyor. Sizden ricam bu ramazan arifesindede 4bli kardeşlerimizide hak ettikleri 4a kadrosuna geçirerek mutlu edin. Saygılarımla

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!