1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Herkes 4/A Kadrolu Memur Olana Kadar Mücadele Sürecek
Herkes 4/A Kadrolu Memur Olana Kadar Mücadele Sürecek

Herkes 4/A Kadrolu Memur Olana Kadar Mücadele Sürecek

Türkiye Kamu-Sen ve Türkiye Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk kamuda farklı istihdam şekillerine tepkisini sürdürüyor. Kamuda herkesin 4/A kadrolu memur olarak istihdam edilmesi için mücadele sonuna kadar sürecek.

A+A-

My Memur olarak 4/B sözleşmeli çalışanların hak ettikleri 4/A kadrolu memur olarak istihdam edilebilmeleri için seslerini duyurmuş ve gündeme getirmiştik. Gerek sözleşmeli gerekse diğer personellerin de kadro umutlarını her zaman gündemde tuttuk ve tutmaya devam ediyoruz.

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk da aynı konuyla ileili önemli açıklamalar yaptı. Koncuk, çalışma hayatında yer alan farklı statülere dikkat çekti ve 4-B'li, 5393'lü, İHS'li, vekil istihdamın Devlet kurumlarında yer alması yakışıyor mu diye sitem etti.

Yetkililere seslenen Koncuk, hükümet çalışma hayatında yaşanan bu parçalı bulutlu ortamı görmek zorunda olduklarını belirtti. Tek yolun 4-A memur kadrosu olduğunu belirten Genel Başkan mücadelenin sonuna kadar süreceğini belirtti.

Sözleşmeli öğretmen alımı bitmelidir! Sözleşmeli öğretmen ataması artık sona erdirilmeli kadrolu öğretmen ataması yapılmalıdır. Şuan görevde olan tüm sözleşmeli öğretmen ve memurlar da kadroya geçirilmelidir. Bu insani ve hukuki bir taleptir. Devlet çalışanlarını ayıramaz, farklı hukuki normlara tabi tutamayacağına değindi.

Farklı istihdam şekilleri Anayasa’ya da aykırı! Koncuk, yetkililerin çalışma hayatında yaşanan bu parçalı bulutlu ortamı görmesini ve 4B'li, 5393'lü, İHS'li, vekil istihdam şeklinin kamuya yakışmadığını belirtti. Anayasa kanunların vatandaşlara farklı uygulanamayacağını ifade etmektedir, o halde çalışma hayatında bu farklılıklar neden yapıldığı belirtildi.

Kadro gelene kadar mücadele sürecek! Türkiye Kamu Sen de bu mücadelenin 4/A kadro ile taşlanmasını bekliyor ve ısrarla talep ediyor.  Tayin isteyemeyen, çakılı çalıştırılan, görevde yükselme hakkı bile olmayan, tayin ve izinleri dahi farklı olan bir çalışan modeli ne insanlık ne vicdan ne de hukukidir. Sonuna kadar 4A kadrosu isteyeceklerini belirten Koncuk, tek yolun kadro olduğunu belirtti.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
2 Yorum