Hibrid ve Elektrikli Araç Satışları Artıyor

Türkiye Elektrikli ve Hibrid Araçları Derneği, sunmuş olduğu raporda 2020 yılının ilk 6 ayındaki elektrikli ve hibrid otomobillerin satış rakamlarını açıkladı.

65812
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Elektrikli ve Hibrid Araçları Derneği tarafından sunulan rapor çerçevesinde 2020 yılının Ocak ile Haziran aylarını kapsayan süreçte yüzde 100 elektrikli araçlardan 173 adet satıldı. Yüzde 100 hibrid olan modellerde ise bu rakam 4 bin 689’u buldu. Satış rakamları, koronavirüs pandemisine rağmen Türkiye’de bahsi geçen araç türlerine olan ilginin artış gösterebileceği konusunda uzmanlara umut ışığı oldu.

2018 Yılının Rakamları Geçildi

Türkiye Elektrikli ve Hibrid Araçları Derneği araç satış raporları baz alındığında, 2020’nin ilk 6 ayında satışı yapılan rakamlar büyük bir umut ışığı oldu. Uzmanlar, rakamlara bağlı olarak 2018 yılının tüm aylarında yapılan satışın sadece 2020 Ocak ve Haziran ayları arasında yapıldığını belirtti. 2019 yılı ile karşılaştırıldığı taktirde ise rakamlarda artış yaşandı. 2020’nin ilk 6 ayındaki elektrikli ve hibrid araç satışları, 2019’a göre büyük bir artış yaşadı.

Pandemiye Rağmen İlgi Yoğun

Derneğin kurucusu olan Berkan Bayram, konuyla ilgili olarak yapmış olduğu açıklamada 2020 yılının koronavirüs pandemisi gölgesinde geçtiğini söyledi. Bayram, buna karşın elektrikli ve hibrid aracındaki gelişmelerin devam ettiğini ve önceki yıllara göre büyük bir artışın yaşandığını söyledi. 2015 yılında yalnızca 2 tane aracın satıldığını hatırlatan dernek başkanı, 5 senede yaşanan gelişimin de altını çizmiş oldu.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!


Deprecated: Directive 'allow_url_include' is deprecated in Unknown on line 0