HKK 2016 Yılı Muvazzaf Subay Alımı Başladı

Hava Kuvvetleri Komutanlığı HKK 2016 yılı Muvazzaf ve sözleşmeli Subay alımı başvuruları başladı. Son başvuru 08 Şubat 2016 tarihinde sona erecek.

12421
Daha Fazla Göster

Hava Kuvvetleri Komutanlığı HKK subay ihtiyacının karşılanması amacıyla Hava Teknik Okullar Komutanlığı bünyesinde eğitim gördürülmek suretiyle 2016 yılı Muvazzaf ve sözleşmeli Subay alım başvuruları başladı.

4 yıllık Üniversitelerin fakülte ve yüksekokullarından mezun 11 Temmuz 2016 tarihine kadar mezun olacaklardan 27 yaşından büyük olmayanların başvuruları alınacaktır. Lisansüstü eğitimi tamamlayanlar için ise yaş haddi 32’de büyük olmamalıdır. Ayrıca 168cm ile 210 cm boyundaki adayların başvuruları alınacaktır.

Başvuru yapacak adaylar 31 Aralık 2015 – 08 Şubat 2016 tarihleri arasında Hava Kuvvetleri Komutanlığına internet üzerinden yapmaları gerekmektedir. Başvuru sonucu kabul edilen adaylar 19 Şubat 2016 tarihinde internet üzerinden yayınlanacaktır.

Başvuruları kabul edilenler 28 Şubat 2016 tarihinde Hava Teknik Okullar Komutanlığı Gaziemir/İZMİR adresinde yazılı sınav alınacaktır. Yazılı sınav sonucu başarılı sayılanlardan seçim aşaması 29 Mart-01Nisan 2016 tarihleri arasında Hava Teknik Okullar Komutanlığı Gaziemir/İZMİR adresinde yapılacaktır.

Tüm aşamaları başarı ile tamamlayan adaylar Temel Askerlik ve Subaylık Anlayışı Kazandırma Eğitiminin başlaması için Hava Teknik Okullar Komutanlığı Gaziemir/İZMİR adresinde 11 Temmuz 2016 tarihinde katılış yapacaktır.

Muvazzaf/sözleşmeli subay adayları sözleşme yaptıktan sonra dört ay Hava Teknik Okullar Komutanlığında “Temel Askerlik ve Subaylık Anlayışı Kazandırma Eğitimine alınacaktır. Adaylar Eğitim süresi boyunca maaş alabilecektir.

Temini yapılacak muvazzaf/sözleşmeli subay Elektrik, Makine, İnşaat, Uçak ve Bilgisayar mühendisliği sınıfına alım yapılacaktır. Ve yine İngilizce, Almanca, Fransızca, Beden Eğitimi ve Spor, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Biyoloji, Tarih, Matematik ve Coğrafya öğretmenliği sınıfına alım yapılacaktır. Ayrıca Harp Okulu Kaynaklı Sınıflar İçin Kontrol İhbar, Uçak Bakım, Muhabere, Hava Savunma, İstihkâm, Piyade, Ulaştırma, İkmal, Maliye ve Personel Sözleşmeli Subay Sınıfları içinde alım yapılacaktır. Sözleşmelerin süresi en az üç, en fazla dokuz yıldır.

HKK 2016 Yılı Muvazzaf Subay Alımı Başvuru Kılavuzu için TIKLAYINIZ.

HKK Muvazzaf/Sözleşmeli Subay Sıkça Sorulan Soruları okumak için tıklayınız.

HKK 2016 Yılı Muvazzaf Subay Alımı Başvuru yapmak için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
HKK 2016 Yılı Muvazzaf Subay Alımı Başladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!