HKK 2016 Yılı Sağlık Subay Alımı Başladı

Hava Kuvvetleri Komutanlığı HKK 2016 yılı Sağlık Muvazzaf Subay alımı başvuruları başladı. Son başvuru 07 Mart 2016 tarihinde sona erecek.

12423
Daha Fazla Göster

Hava Kuvvetleri Komutanlığı HKK sağlık subay ihtiyacının karşılanması amacıyla Hava Teknik Okullar Komutanlığı bünyesinde eğitim gördürülmek suretiyle 2016 yılı sağlık Muvazzaf Subay alım başvuruları başladı.

Hava Kuvvetleri Komutanlığının ihtiyacı olan tıpta uzmanlık dallarından; Göğüs Hst. Uzmanı, Deri ve Zührevi Hastalıkları Uzmanı, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı, Göz Hastalıkları Uzmanı, Kardiyoloji Uzmanı, Kulak-Burun-Boğaz Uzmanı, Ortopedi Uzmanı, Ruh sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı, Radyoloji Uzmanı, Nöroloji Uzmanı, Genel cerrahi Uzmanı, Tıbbi Mikrobiyoloji Uzmanı dallarından birini kendi nam ve hesabına bitirmiş olmak, Diş Tabibi, Eczacı ve Pratisyen Tabip ile ilgili olarak da üniversitelerin ilgili fakültelerinden 11 Temmuz 2016 tarihine kadar mezun olacakların başvuruları alınacaktır. Uzman Tabipler için 35, Eczacı, Diş Tabibi ve Pratisyen Tabipler için ise 32 yaş şartı vardır. Ayrıca 168 cm ile 210 cm boyundaki adayların başvuruları alınacaktır.

Başvuru yapacak adaylar 31 Aralık 2015 – 07 Mart 2016 tarihleri arasında Hava Kuvvetleri Komutanlığına internet üzerinden yapmaları gerekmektedir. Başvuru sonucu kabul edilen adaylar 18 Mart 2016 tarihinde internet üzerinden yayınlanacaktır.

Başvuruları kabul edilenler 02 Nisan 2016 tarihinde Hava Teknik Okullar Komutanlığı Gaziemir/İZMİR adresinde yazılı sınav alınacaktır. Yazılı sınav sonucu başarılı sayılanlardan seçim aşaması 03 Nisan 2016 tarihinde Hava Teknik Okullar Komutanlığı Gaziemir/İZMİR adresinde yapılacaktır.

Tüm aşamaları başarı ile tamamlayan adaylar Temel Askerlik ve Subaylık Anlayışı Kazandırma Eğitiminin başlaması için Hava Teknik Okullar Komutanlığı Gaziemir/İZMİR adresinde 11 Temmuz 2016 tarihinde katılış yapmaları gerekmektedir.

Muvazzaf/sözleşmeli subay adayları sözleşme yaptıktan sonra dört ay Hava Teknik Okullar Komutanlığında “Temel Askerlik ve Subaylık Anlayışı Kazandırma Eğitimine alınacaktır. Adaylar Eğitim süresi boyunca maaş alabilecektir.

HKK 2016 Yılı Sağlık Muvazzaf Subay Alımı Başvuru Kılavuzu için TIKLAYINIZ.

HKK Sağlık Muvazzaf Subay Sıkça Sorulan Soruları okumak için tıklayınız.

HKK 2016 Yılı Sağlık Muvazzaf Subay Alımı Başvuru yapmak için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
HKK 2016 Yılı Sağlık Subay Alımı Başladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!