1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. HKK Sözleşmeli Er Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı SÖZER 2018
HKK Sözleşmeli Er Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı SÖZER 2018

HKK Sözleşmeli Er Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı SÖZER 2018

Milli Savunma Bakanlığı MSB 2018 SÖZER kapsamında kara, deniz ve hava kuvvetleri komutanlıkları için başvuruların tamamlanmasının ardından HKK için başvuru sonuçları açıklandı.

A+A-

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Kara, Deniz Ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı 2018 yılı sözleşmeli er başvuru kılavuzu kapsamında başvuruların tamamlanmasından sonra Hava Kuvvetleri Komutanlığı HKK için başvuru sonuçları açıklandı. Hava Kuvvetleri Komutanlığı HKK için başvuru yapan adaylara sınav çağrısı yapıldı. Sınavlara dair detaylar şu şekildedir.

Sınavlar ve Seçim Aşamaları Nelerdir? Seçim aşamaları aşağıda belirtilen sıra ile aşamalı olarak gerçekleştirilir. Bu aşamaların birinde başarısız olan aday bir sonraki aşamaya geçemez ve başarısız sayılır. Adayların bütün işlemleri aynı gün içerisinde tamamlanacak, tüm aşamalarda başarılı olan adaylar sağlık raporuna yönlendirilecektir.

Başvuru evraklarının incelenmesi veya kayıt kabul faaliyetleri, Fiziki Değerlendirme, Fiziki yeterlilik testi, Mülakat, Sağlık raporu ve güvenlik soruşturması işlemleri olacaktır.

Sınavlara Gelirken adaylar neler getirecekler?

Adaylar seçim aşaması sınavlarına gelirken bir adet yarım kapaklı pembe karton dosyanın içinde takılı olarak aşağıdaki belgeleri, sırasına göre dizmek suretiyle ve dosyanın ön yüzüne mürekkepli kalem ile T.C. numarası, adı, soyadı yazılmış olarak getireceklerdir.

Sınava Çağrı Belgesi, Dilekçe, Nitelik Belgesi, Nüfus Cüzdanı Fotokopisi isteniyor. Nüfus bilgilerinde değişiklik yapmış olanlar, Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği getireceklerdir.

Öğrenim Diploması: Diplomanın veya öğrenim belgesi veya öğrenim durumunu gösterir belgenin veya noter onaylı fotokopisi, bir adet fotokopisi isteniyor. Öğrenimini yurtdışında yapanlar, yetkili kurumlardan alınmış diploma aslı ve bir adet fotokopisini getireceklerdir.

Terhis Belgesi: Askerlik hizmetini bitiren adaylar; Terhis belgesinin aslı veya Terhis belgesinin önlü ve arkalı olmak üzere fotokopisini Askerlik Şubelerinden onaylatarak getirecekler.

Askerlik Durum Belgesi: Askerlik hizmetini yapmamış olan adaylar Askerlik Durum Belgelerini e-Devlet üzerinden temin edebilecekler.

Varsa ehliyet, askerî ehliyet, aşçı, fırıncı, elektrikçi vb. branşlarına yönelik bonservis, kurs belgesi, diploma veya başarı belgesi asılları ve fotokopileri, Adayın kendisine ait son 6 (altı) ay içerisinde çekilmiş 8 (sekiz) adet vesikalık fotoğraf, Adli Sicil veya Adli Sicil Arşiv Kaydı olanlar, ilgili mahkeme kararının aslı ve fotokopisi isteniyor.

“Fiziki Yeterlilik Testinde (Mekik, Şınav ve Koşu); ortaya çıkabilecek her türlü sağlık problemimde sorumluluk tarafıma aittir.” yazısını içeren imzalı Muvafakatname isteniyor.

Fiziki Yeterlilik Testi İçin Tek Hekim Sağlık Raporu: Fiziki Yeterlilik Testine katılabilmek için adaylar tek hekimden (aile hekimi, kurum hekimi vb.) “adayın spor yapmasında sakınca bulunmamaktadır” onaylı tek hekim sağlık raporu isteniyor.

Şehit/gazi kendisi, eşi veya çocuğu olduğunu belirten aday; Anne/baba veya eşi TSK’ya mensup ise bağlı olduğu Kuvvet Komutanlıklarının Personel Başkanlığından, diğer kamu kurumlarına mensup ise, Sosyal Güvenlik Kurumundan alacakları belgenin aslı ve bir adet fotokopisi isteniyor.

Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu:Güvenlik soruşturmasına esas olan form, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu doldurma talimatına uygun olarak bilgisayar ortamında BÜYÜK HARFLERLE doldurulacak ve önlü-arkalı 2 adet çıktı alınarak (dosyaya takılmayacak olup elden teslim edilecek), beraberlerinde ve tam olarak getirmeleri gerekmektedir. Aksi takdirde başvuruları kabul edilmeyecektir (Adayların çağrıldıkları günde seçim aşaması sınavlarına gelmeleri ve beraberinde getirdikleri belgelerin aslının yanında fotokopisinin de olması önem arz etmektedir). Herhangi bir aşamada elenen adayların kayıt kabul evrakları iade edilecektir. Tüm detaylar için TIKLAYINIZ. Sonuçlar için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler