1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Hobi Bahçeleri Düzenlemesi Meclis Yolunda
Hobi Bahçeleri Düzenlemesi Meclis Yolunda

Hobi Bahçeleri Düzenlemesi Meclis Yolunda

Tarım arazilerinin hobi bahçelerine dönüşmesini engelleyecek olan düzenlemeyi AK Parti yeni yasama yılında meclise getirmek için gün sayıyor.

A+A-

TBMM’de yeni yasama yılı 1 Ekim’de başlayacak. AK Parti ise yavaş yavaş çalışma takvimini netleştirmeye başladı. Ak Parti Genel Kurulu’nda tarım arazilerinin hobi bahçesine dönüşmelelerinin engellenmesi, sigara filtresi, alkol üretimi, izin ağaç kesimi ile ilgili cezaların arttırılması ve makaron üretiminin denetlenmesinin Tarım ve Orman Bakanlığı’na verilmesi ayrıca, taklit ürünlerle halk sağlığını riske atanlara yönelik cezaların arttırılmasını içeren kanun teklifi görüşülecek.

Metrekare Başı 10 TL Ceza

Tarımsal amaçlı arazi kullanımlarında, tarımsal amaçlı arazi kullanım proje ve planlarına uymak zorunlu hale getirilecek. Aykırılık durumunda ise caydırıcı nitelikteki cezai yaptırımlar uygulanacak.

Plan ve projelerde aykırılığın tespiti halinde ise sorumlulara 1000 Türk Lirasından az olmamak kaydıyla metrekare başı 10 Türk Lirası cezai işlem uygulanacak. Aykırılığın düzeltilmesi için sorumlulara 2 aylık süre tanınacak, fakat bu süre sonunda aykırılık giderilmezse valilik faaliyetleri durdurup, daha önce belirlenen idari para cezasının üç katı kadar ceza kesebilecek.

Tarım Bakanlığı Yıkımı Yaptırabilecek

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın masrafları karşılaması kaydıyla, izinsiz bir şekilde yapılan tüm yapılar il özel idareleri tarafından yıkılacak, taşınmazlar ise tarım için uygun hale getirilecek. Hakkında yıkım kararı olmasına rağmen bir ay içinde yıkımı yapılmayan yapıların yıkımını Tarım ve Orman Bakanlığı masraflarını karşılamak kaydıyla yaptırabilecek.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.