1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. HSYK Danıştay ve Yargıtay Üyeliğine Seçilenlerin Listesini Açıkladı
HSYK Danıştay ve Yargıtay Üyeliğine Seçilenlerin Listesini Açıkladı

HSYK Danıştay ve Yargıtay Üyeliğine Seçilenlerin Listesini Açıkladı

Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Danıştay ve Yargıtay Üyeliğine Seçilenlerin Listesi Belli Oldu

A+A-

Hakimler ve Savcılar Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun 12 Aralık 2014 tarihinde Resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. Kanunda yapılan değişiklikle birlikte bugün Yargıtay’a 144 üye Danıştay’a 33 üye seçildi ve ismi açıklandı.

Hakimler ve Savcılar Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun 12 Aralık 2014 Cuma günü Resmi gazetede yayımlanmasının ardından Yargıtay ve Danıştay’da uygun şartları taşıyan kişiler arasından Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Genel Kurulunca seçim yapıldı.

Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu HSYK tarafından bugün Yargıtay’a seçilen 144 üye ile Danıştay’a seçilen 33 üyenin ismi açıklandı.Listeler aşağıda verilen linklerde paylaşılmıştır.

Danıştay Üyeliğine Seçilenlere İlişkin Liste

Yargıtay Üyeliğine Seçilenlere İlişkin Liste

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler