Hukuk Fakülteleri İçin YÖK’te Daimi Komisyon Kurulacak

YÖK'te hukuk fakültelerindeki eğitim seviyesinin yükseltilmesi, süreç ve çıktı esaslı düzenlemeler yapılması, karşılaşılan sorunlar ile çözüm önerilerinin tespiti amacıyla daimi komisyon kurulmasına karar verildi.

12313
Daha Fazla Göster

YÖK tarafından düzenlenen toplantıda, hukuk fakültelerindeki eğitim seviyesinin yükseltilmesi, süreç ve çıktı esaslı düzenlemeler yapılması, karşılaşılan sorunlar ile çözüm önerilerinin tespiti amacıyla daimi komisyon kurulmasına karar verildi.

Düzenlenen toplantıya Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. Yavuz Atar, Adalet Bakanlığı Müsteşarı Kenan İpek, Adalet Akademisi Başkanı Yılmaz Akçil ve üniversitelerin hukuk fakültesi dekanları katıldı.

Toplantıda Türkiye’deki hukuk eğitiminin niteliği, mezunların mesleki yeterliliği ve istihdam sorunlarının görüşüldüğü toplantıda hukuk fakültesi dekanları ile hukuk eğitiminin niteliği ve hukuk fakültelerinin sorunlarına yönelik yapılacak iyileştirmelere dair bir yol haritası belirlendi.

Fakülte dekanlarının görüş ve önerilerinin alındığı toplantıda, hukuk fakültelerinin kontenjanları, müfredatı, eğitim öğretim süresi ve mezuniyet sonrasında sınav yapılması gibi hususlar ele alındı.

Toplantıda ayrıca, hukuk fakültelerindeki eğitim seviyesinin yükseltilmesi, süreç ve çıktı esaslı düzenlemeler yapılması, karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerilerinin tespiti amacıyla YÖK bünyesinde, hukuk fakültesi dekanları, Adalet Bakanlığı ve Adalet Akademisi Başkanlığı yetkililerinin bulunduğu daimi komisyon kurulması kararı alındı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Hukuk Fakülteleri İçin YÖK’te Daimi Komisyon Kurulacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!