1. HABERLER

  2. TAŞERON

  3. Hükümet Taşerona Kadro Konusunda Son Kararını Verecek
Hükümet Taşerona Kadro Konusunda Son Kararını Verecek

Hükümet Taşerona Kadro Konusunda Son Kararını Verecek

Maliye Bakanı Naci Ağbal, taşeron işçilere kadro konusunda açıklamalarda bulundu. Maliye Bakanlığı ile Çalışma Bakanlığının yaptığı çalışmaların birlikte ele alınarak bir çerçeve oluşturulacak ve taşeron konusunda son karar verilecek.

A+A-

Maliye Bakanı Naci Ağbal, taşeron işçilere kadro konusunda açıklamalarda bulundu. Bütçe Kanun Tasarısına ilişkin basın toplantısı düzenleyen Ağbal, taşerona kadro ve MTV zammı gibi önemli konularda kendisine yöneltilen sorulara yanıt verdi.

 

Taşerona Kadro Bakanlar Kurulunda gündeme gelecek mi?

 

Bakan Ağbal, taşerona kadro düzenlemesinin bugün Bakanlar Kurulunda gündeme gelmeyeceğini belirtirken, konunun Ekonomi Koordinasyon Kurulunda görüşüleceğini açıkladı. Ağbal, Maliye Bakanlığı ile Çalışma Bakanlığının yaptığı çalışmaların birlikte ele alınarak bir çerçeve oluşturulacağını ifade etti.

 

Taşeronun kamuya alınması 'aldım' demekle olmuyor!

 

Taşerona kadronun birçok parametresi olduğunu vurgulayan Bakan Ağbal, kapsam, istihdam statüsü ne olacak, geçiş süreci, taşeron firmaların durumları gibi konuları Çalışma Bakanlığı ile masaya yatıracaklarını söyledi.

 

Hükümet olarak bu konulara karar vererek taşeron işçilerin kamuya geçişinin en uygun koşullarını oluştururken, bir taraftan da kamu maliyesi ve kamu hizmet sunumu açısından da bu sistemin en elverişli olması için çalışılacak.

 

2018 yılı MTV zammı ile ilgili olarak da konuşan Bakan Ağbal, ilk defa vergi sistemimizde vergi adaletini güçlendiren, ödeme ilkesini hayata geçiren yeni bir vergi sistemine geçildiğini vurguladı. Ağbal, araç değerine göre vergi artışının herkes tarafından uygun bulunduğunu kaydetti.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.