1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Hükümet Taşerona Kadro Sınavına Açıklık Getirdi
Hükümet Taşerona Kadro Sınavına Açıklık Getirdi

Hükümet Taşerona Kadro Sınavına Açıklık Getirdi

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, taşeron işçilere kadro geçişte yapılacak sınav hakkında açıklamalarda bulundu. Bozdağ, sınavın eleme için yapılmayacağını, sadece uygulanacak bir prosedür olduğunu, çalışan insanları sınav yoluyla elemek maksadıyla getirilmed

A+A-

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, taşeron işçilere kadro geçişte yapılacak sınav hakkında açıklamalarda bulundu. Bozdağ, taşeron meselesini bugünden geçerli olmak üzere tamamen ortadan kaldırdıklarını, taşeron uygulamasına son verdiklerini, 450 bin taşeron personelin daimi işçi kadrosuna alındığını söyledi.

Belediyelerde ve özel idarelerde çalışan taşeronların da belediye ve özel idarelerin kuracağı iktisadi teşekküller ve kendi bünyesindeki şirketler üzerinden çalıştırılacağını belirten Bozdağ, orada da taşeron uygulaması bundan sonra olmayacak dedi. Bozdağ, çalışanların emeklerinin karşılığını emeklerine saygı olarak ve onlara kendilerine uygun özlük hakları sağlanacağını ifade etti.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, geçiş süreci tamamlandığında her şeyin daha iyi olacağını, 4/C uygulamasını da tamamen kaldırdık ne kadar 4/C'li varsa onların tamamını 4/B kadrosuna aldık ve onların durumunu da daha iyi bir noktaya taşıdıklarını kaydetti. Ayrıca, Geçici ve mevsimlik işçiler onlarla ilgili de çalışma sürelerini 5 aydan 9 aya kadar uzatma konusunda Maliye Bakanlığına yetki verdiklerini hatırlattı.

Taşeronların kadroya alınma sınavı ile ilgili de konuşan Bozdağ, sınavın eleme için yapılmayacağını, sadece uygulanacak bir prosedür olduğunu, çalışan insanları sınav yoluyla elemek maksadıyla getirilmediğini açıkladı. bu sınav uygulanarak insanların elemesi yapılmayacak sadece bu sınavla sürekli kadroya geçişinin teminin yapılacağını vurguladı.

Bozdağ, bunun da özellikle bilinmesini istiyoruz çünkü bazı çevreler şimdiden bunu istismar etmeye kalkıyorlar. Biz sürekli kadroya alıyoruz zaten çalıştıkları işler var o çalıştıkları işi yıllardır yapan insana neyi soracağız. Zaten usul belli biz bu usulün gereğini yerine getiriyoruz ve kadroya bunları geçirmek için bir usul kuralı olarak bunu getirdik eleme maksadıyla getirilmiş bir kural değildir ifadelerini kullandı.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.