1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. Hüseyin Çelik Nabi Avcı Dahil Bir Çok Kişiye Uyarıda Bulundu
Hüseyin Çelik Nabi Avcı Dahil Bir Çok Kişiye Uyarıda Bulundu

Hüseyin Çelik Nabi Avcı Dahil Bir Çok Kişiye Uyarıda Bulundu

Eski Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik Twitter hesabından kar tatilleri ile alakalı yaptığı açıklamalarda Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’dan İl valilerine...

A+A-

Eski Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik Twitter hesabından kar tatilleri ile alakalı yaptığı açıklamalarda Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’dan İl valilerine, Belediye başkanlarına kadar bir çok kesime eleştirilerde ve uyarılarda bulundu.

Eski Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik; okulların kar dolayısıyla kar tatili yapılmasının sadece kolaycılık olduğunu Türkiye’nin 1970’li yıllarda olmadığını ve kapalı yol diye bir kelimenin kabul edilemez olduğunu belirtti. Çelik; kendi bakanlığı döneminde kar tatiline hep karşı çıktığının da altını çizdi.Peki Eski Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik Twitter hesabından neler söyledi? İşte; Hüsyein Çelik tarafından atılan 11 maddelik Tweetler…

1-Geçen bir hafta boyunca, ülkemizin yaklaşık 30 vilayetinde okullar, büyük çapta, hava muhalefetinden dolayı kapalı idi.

2- Bakanlığım döneminde de en ufak hava olumsuzluğunda okulların tatil edilmesine hep karşı çıktım. Bence, Valiliklerimiz kolayı seçiyorlar.

3- Çocuklarımızın ruh ve beden sağlığı, bizim için elbette çok önemlidir. Bunun yolu okulları kapatmak değil, gereken tedbirleri almaktır.

4- En büyük sıkıntı, taşımalı eğitimde yaşanır. Türkiye 1970'li yılların şartlarını yaşamıyor. Her şeye rağmen, 'kapalı yol' kabul edilemez.

5- Başta ME Bakanımız Sn.Avcı olmak üzere Valilerimizi ve eğitim yöneticilerini uyarıyorum. Zor şartlarda eğitim de eğitimin bir parçasıdır.

6-Ankara'da oturup ülkenin kar altındaki yörelerini bilmeden bunları yazdığımı söyleyenler de olacaktır.Ne var ki ben bu yörelerin insanıyım

7- O şartlarda da eğitime ara verilmezdi. Çok özel durumlarda ana okulu öğrencileri ve küçük sınıflar için nadiren eğitime ara verilebilir.

8-Bizdeki bu mantığa göre İskandinav Ülkeleri’nde, Baltık Cumhuriyetleri'de,ABD,Kanada ve Rusya'nın önemli bir bölümünde okullar hiç açılmaz.

9- Biz ,Türkiye'nin bir kış ülkesi olduğunu yeni mi keşfettik? Belediye Başkanları, yolları açık tutamıyorlarsa kendilerini sorgulasınlar.

10-Çocuklarımız ve onların bu güneler de evde olmasından memnun olan velilerimiz bana kızmasınlar. Akılla yaklaşılırsa bana hak vereceklerdir.

11- Büyükşehir statüsünde olmayan 51 vilayette eğer yolları açık tutamıyorlarsa valilikler, il özel idareleri kendilerini sorgulasınlar.

 

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.