1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. İBB Lise Mezunu İtfaiye Eri Alımına Kimler Başvuru Yapabilecek
İBB Lise Mezunu İtfaiye Eri Alımına Kimler Başvuru Yapabilecek

İBB Lise Mezunu İtfaiye Eri Alımına Kimler Başvuru Yapabilecek

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı 500 personel alımı yapacak. 410 kadroya lise mezunları başvurabilecek. Lise mezunu kadrolu memur alımı kapsamında 410 itfaiye eri alımı başvuru özel ve genel şartları nelerdir?

A+A-

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin 500 personel alımından 410’una lise mezunları, 75’ine önlisans mezunu ve 15’ine de lisans mezunları başvuru yapacak. İtfaiye eri alımı için başvuruları 25 Haziran 2018’e kadar devam edecek.

Lise mezunu 410 itfaiye eri alımı için başvuru özel ve genel şartları bulunmaktadır. İBB personel alımı başvuru genel şartlarına aşağıdaki bağlantıda yer alan haberimizden ulaşabilirsiniz.

410 lise mezunu kadrolu itfaiye eri alımı başvuru özel şartları şu şekildedir; En az lise ve dengi okul mezunu alımı için KPSS’den en az 60 puan şartı aranıyor.

410 lise mezunu itfaiye eri alımı mezuniyet kontenjanları; 385 İtfaiye Eri alımı Ortaöğretim kurumlarından (lise veya dengi okul) mezun olmak,  25 İtfaiye Eri alımı Ortaöğretim kurumlarının İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği Alanı ve Dallarının birinden mezun olmak gerekiyor.

Lise mezunu KPSS şartı ve yılı; ilan edilen itfaiye eri kadro unvanı için son olarak mezun olunan okul itibariyle öğrenim şartlarını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2016 KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak ve ilgili puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak gerekiyor

Lise mezunu itfaiye eri alımı boy ve kilo şartı; Tartılma ve ölçülme aç kamına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması,

430 lise mezunu itfaiye eri alımı yaş şartı; İtfaiye eri alımı sınavının yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmaları gerekiyor. 2 Temmuz 1988 ve daha sonraki tarihlerde doğanlar başvuru yapabileceklerdir.

İtfaiye eri alımı sağlık şartı; Sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları gerekmektedir.

İtfaiye eri alımı ehliyet şartı; Sınav açılan kadrolardan öğrenim durumu itibariyle ortaöğretim ve önlisans seviyesinde başvuru yapan adayların, 18 Temmuz 1997 tarihli ve 23053 Mükerrer sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Karayolları Trafik Yönetmeliği'nin 75’inci maddesinde belirtilen (D) sınıfı sürücü belgesine sahip olması gerekiyor. İBB 500 personel alımı genel şartları için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler