1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. İBB Personel Alımı Yapacak! İBB 420 Memur Alımına Kimler Başvurabilir?
İBB Personel Alımı Yapacak! İBB 420 Memur Alımına Kimler Başvurabilir?

İBB Personel Alımı Yapacak! İBB 420 Memur Alımına Kimler Başvurabilir?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İBB 2019 yılı memur personel alımları kapsamında 420 kadro ilanı yayımladı. İBB personel alımı başvuru genel ve özel şartlarına dair detaylar My Memur haberde.

A+A-

İstanbul Büyükşehir Belediyesine “İBB” 2019 yılı memur personel alımları kapsamında 420 kadroya başvuru ilanı DPB’de yayımlandı. İBB personel alımı başvuru şartlarını, kontenjanlarını ve tüm detayları araştıran adaylar için “My Memur” olarak bu haberimizde gerekli bilgileri sizler için hazırladık.

İBB 420 PERSONEL ALIMI BAŞVURU TARİHLERİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi personel alımı başvuruları yarın başlıyor. İBB personel alımı başvurusu 13 Aralık ile 17 Aralık 2019 tarihleri arasında e-Devlet üzerinden online olarak alınacak. My Memur olarak İBB başvuruları öncesinde ve sonrasında sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

İBB PERSONEL ALIMI BRANŞLARI

Avukat alımı, Sosyal Çalışmacı alımı, Psikolog alımı, Fizyoterapist alımı, Hemşire alımı, Ebe alımı, Çocuk Gelişimcisi alımı, Mühendis alımı, Şehir Plancısı alımı, Mimar alımı, Peyzaj Mimarı alımı, Matematikçi alımı, İstatistikçi alımı, Ekonomist alımı, Tercüman alımı, Arkeolog alımı, Sanat Tarihçisi alımı, Programcı alımı, Tekniker alımı, Teknisyen alımı ve Eğitmen alımları olmak üzere 420 kontenjan için İBB personel alımları ilanı yayımlandı.

İBB PERSONEL ALIMI BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

ARI: İlan edilen pozisyonlara atanmak için başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir.

a. Türk vatandaşı olmak,

b. Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

c. Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

ç. Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

d. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak,

e. İlan edilen pozisyonlar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak genel şartları aranmaktadır.

İBB PERSONEL ALIMLARI BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

a. Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak gerekiyor.

b. Başvuran adaylardan, varsa lisansüstü öğrenim bitirenlerin diplomasının aslı ve Kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi istenmektedir.

c. Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmaları (20/12/1989 ve daha sonraki tarihlerde doğanlar),

ç. Avukat pozisyonuna başvuran adaylarda, “Avukatlık Ruhsatı Sahibi Olmak” şartı aranacaktır. Avukatlık ruhsatnamesinin aslı ve Kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi isteniyor.

d. Eğitmen pozisyonu için “Atamaya Esas Alan”, Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı tarafından hazırlanan “Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esasları”na göre işlem yapılacaktır.

e. Eğitmen (Kürt Dili ve Edebiyatı lisans programından mezun olmak) pozisyonu için Milli Eğitim Bakanlığı ve Yükseköğretim Kurulu iş birliği ile açılan Ortaöğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans ya da Pedagojik Formasyon Programı / Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifikası Programını başarı ile tamamlama şartı aranacaktır.

f. İlan edilen pozisyonlar için, aranan öğrenimin yurtdışında bitirilmesi halinde; ortaöğretim kurumlan için Milli Eğitim Bakanlığı, yükseköğretim için Yükseköğretim Kurulunca verilen denklik belgelerine göre işlem yapılacaktır.

g. Yabancı Dil şartı aranan pozisyonlarda, 6114 sayılı Kanunun 7. maddesinin 6. fıkrası gereğince Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından hazırlanan Yabancı Dil Sınavları Eşdeğerliklerini Belirleme Yönergesi’ne göre işlem yapılacak, sınavların geçerlilik sürelerinde ise kendi mevzuatları dikkate alınacaktır.

İBB 420 MEMUR ALIMI İLANI İÇİN TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
2 Yorum
İlgili Haberler