1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. İç Denetçinin Niteliklerinde Değişiklik Yapıldı
İç Denetçinin Niteliklerinde Değişiklik Yapıldı

İç Denetçinin Niteliklerinde Değişiklik Yapıldı

İç Denetçilerin Çalışma Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelikte Maliye Bakanlığı tarafından yapılan

A+A-

İç Denetçilerin Çalışma Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelikte Maliye Bakanlığı tarafından yapılan talep üzerine değişiklik yapıldı.

Maliye Bakanlığı tarafından yapılan talep ile İç Denetçilerin Çalışma Usul ve Esasları Hakkında Yönetmeliğin 19 uncu maddesinin birinci fıkrasının (d) bendi değişti. Yönetmelikte yapılan değişiklik ise 30 Ocak 2015 tarihli Resmi Gazetede yayımlandı.

İç Denetçinin Nitelikleri, Atama, Yükselme  ve Görevlerinin Sona Ermesi İç denetçinin nitelikleri ile alakalı bilgilerin yer aldığı bölümde;

 “İngilizce, Almanca veya Fransızca dillerinden birisinden son beş yıl içinde yapılan Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (KPDS) veya Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavından (ÜDS) en az yetmiş puan almak” şartı aranıyordu.

30 Ocak 2015 tarihli resmi gazetede yayımlanan değişiklikle ise; 

“İç denetçi aday belirleme sınavı son başvuru tarihinden önceki iki yıl içinde alınmış olması kaydıyla, Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından en az elli puan almış olmak ya da Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı Yönetim Kurulunca eşdeğerliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan bir sınavdan bu puana denk bir puana sahip olmak.” Şeklinde değiştirildi.

Yani artık Yabancı Dil sınav geçerliliği 5 yıldan 2 yıla sınavdan alınması gereken not ise 70 puandan, 50 puana düşmüş oldu. 

30 Ocak 2015 Tarihli ve 29252 Sayılı Resmi Gazete

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.