İç İşleri Bakanlığından 81 İl Valiliğine Gönderilen Genelge

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından Remi Taşıt Denetimleri kapsamında ki genelgeyi 81 il valiliğine gönderdi.

Daha Fazla Göster

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından Remi Taşıt Denetimleri kapsamında ki genelgeyi 81 il valiliğine gönderdi. Kurumların bünyesinde bulunan araç sayılarının gittikçe arttığını ve bu nedenle de trafik kaza sayısında da artış gerçekleştiği belirtildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun imzasıyla 81 il valiliğine gönderilen yazıda hem trafik güvenliği hem de kamu kaynaklarının kullanımında fuzuli olan kullanımların önüne geçilmesi amaçlanmaktadır. 657 sayılı devlet kanunun 12. maddesi içeriğince “devlet memurları, görevlerini dikkat ve itina ile yerine getirmek ve kendilerine teslim edilen devlet malını korumak ve her an hizmete hazır halde bulundurmak için gerekli tedbirleri almak zorundadır “ dikkatte alınması gerektiğine vurgu yapıldı.

12. madde kapsamında resmi araçların devlet malı olmasından ötürü, konunun idari ve adli boyutunun olduğu vurgusu genelgede yapıldı. resmi taşıtların, yukarıda geçen esaslar doğrultusunda kullanılması için, 81 İl Valiliğine gerekli talimatlar verilecek ve bu araçların trafik görevlilerince denetlenmesi gerektiği vurgusu yapılacak dendi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İç İşleri Bakanlığından 81 İl Valiliğine Gönderilen Genelge

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!