İçişleri Bakanı 7 bin istihbarat personelinden 6 bin 500’ü FETÖ’cüydü dedi

İçişleri Bakanı Ala, göreve geldiğinde istihbaratta görevli 7 bin personelden 6 bin 500’nün, 81 il emniyet müdüründen 74 ‘ünün FETÖ’cü olduğunu açıkladı.

23534
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İçişleri Bakanı Ala, göreve geldiğinde istihbaratta görevli 7 bin personelden 6 bin 500’nün, 81 il emniyet müdüründen 74 ‘ünün FETÖ’cü olduğunu açıkladı. İçişleri Bakanı Efkan Ala, “Şu anda emniyette daire başkanlığı seviyesinde istihbarat örgütümüz var. 7 bin çalışanın 6 bin 500’ü bu FETÖ örgütüne bağlıydı. Burasının durumu yükseltilecek. Jandarmada bir istihbarat başkanlığımız var. Bu da yeniden yapılanacak” ifadelerini kullandı.

Bakan Ala, istihbarat teşkilatlarının yapısı ve fonksiyonları yeniden ele alındığını belirterek, MİT’in hem yağısı hem fonksiyonu eksiği fazlası hepsi ele alınıyor dedi.  Bir de aldığı istihbaratı çok daha iyi değerlendirecek olan bir kurumsal yapıya ihtiyacı görüldüğünü ifade eden Ala, bunun da yapılacağını söyledi. Efkan Ala, devletin istihbarat örgütlerinin aldığı istihbaratı değerlendirip oluşacak politikaların oluşmasına katkıda bulunacak değerlendirecek bir kurum bir koordinasyon birimi oluşturacaklarını açıkladı. Ala, istihbarat örgütlerinin birden çok ayrı ayrı ve güçlü olmalarında yarar var olduğunu vurguladı

MİT’in ağırlıklı olarak dış istihbarata bakacağını bildiren Ala, iç istihbaratta MİT’e ne kadar görev verileceğine  baktıklarını söyledi. Ala, Jandarma ve emniyet istihbaratlarının da iç istihbarata bakacağını ancak farklı kararlar da alabileceklerini ifade etti. İstihbaratı şuanda MİT’in koordine ettiğini söyleyen Ala, yeni bir koordine birimi oluşturacaklarını ve o kurumun tüm istihbarat teşkilatlarından aldığı bilgileri koordine edeceğini kaydetti.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!