İçişleri Bakanı: KHK ile kamuda görevden almalar devam edecek

İçişleri Bakanı Ala, FETÖ terör örgütüyle mücadelede kapsamında yeni görevden almalara yönelik KHK’lar çıkarılacağını bildirdi. Kamu personeline yönelik FETÖ temizliği devam edecek.

23639
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İçişleri Bakanı Ala, FETÖ terör örgütüyle mücadelede kapsamında yeni görevden almalara yönelik KHK’lar çıkarılacağını açıkladı. İçişleri Bakanı Efkan Ala, yaptığı açıklamalarda FETÖ (Fetullahçı Terör Örgütü) ile mücadele konusunda gereken tedbirlerin alınmasına yönelik düzenlemeler yapacaklarını, bu yapıya ait oldukları değerlendirilenlerin işlerine son verilmesi, memuriyetten çıkarılması, yani devletten temizlenmesine için yeni adımlar atacaklarını belirtti.

Bakan Efkan Ala, diplomatlar, valiler, hakim ve savcılara yönelik yeni Kanun Hükmünde Kararname (KHK) çıkıp çıkmayacağına ilişkin soruya, son Bakanlar Kurulu’nda da bunun değerlendirdiklerini belirtirken “Tabi aldık, bundan sonra da bir değil, birkaç KHK daha çıkabilir, hazırlıklar ve değerlendirmelerle yeni düzenlemeler yapılıyor. Yakında bir tane daha çıkacaktır, onda da yine hem reformlara yönelik düzenlemeler hem ihtiyaç duyulan düzenlemeler hem de bu FETÖ terör örgütüyle mücadelede alınması gereken tedbirlere yönelik düzenlemeler olacaktır. Yine bu yapıya ait oldukları değerlendirilen ve ait olan bunların mensuplarının işlerine son verilmesi, memuriyetten çıkarılması, yani devletten temizlenmesine yönelik tedbirler alınacaktır. Olacak yani hepsine ilişkin, her KHK çıktığında bütün kurumlardaki bu temizliğe yönelik oradaki listeyi de görüyorsunuz” ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı Ala’nın bu açıklamalarından kamuda personel temizliğinin devam edeceği, önümüzdeki günlerde çıkarılacak yeni KHK’lar (Kanun Hükmünde Kararname)ile FETÖ terör örgütü ile ilişkisi tespit edilen kamu personellerinin görevden uzaklaştırılacağı anlaşıldı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!