1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İçişleri Bakanı’ndan Bekçi Alımları Açıklaması!
İçişleri Bakanı’ndan Bekçi Alımları Açıklaması!

İçişleri Bakanı’ndan Bekçi Alımları Açıklaması!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından bekçi alımları ile ilgili konuya açıklık getirildi.

A+A-

EGM’deki Bekçi Sayısı 28 Bin 500 Olacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamada Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde görev verilmek üzere gerçekleşen bekçi alımları hakkında bilgiler verdi. Süleyman Soylu, hali hazırda bekçi kadrosunda görev yapan yaklaşık 26 bin kişinin olduğunu, yeni bekçi alımları ile bu sayının 28 bin 500’e yükseleceğini haber verdi. Bu açıklamadan İçişleri Bakanlığı’na bağlı Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı görev yapan bekçi sayısının 28.500 kişi olacağı öğrenildi.

Bakan İstanbul Ek Kontenjan Sorusuna Cevap Verdi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu şu anda Emniyet Genel Müdürlüğü’nde 26 bin civarında bekçinin görev yaptığını, yeni gerçekleştirilen bekçi alımlarıyla toplamda 28 bin kişilik bekçi kadrosuna ulaşılacağını söyledi. Süleyman Soylu sosyal medyada İstanbul’da ek kontenjan konusunun gündeme geldiğini, aynı sorunun AK Parti’nin İstanbul teşkilatı tarafından da sorulduğunu, ancak kendisinin İstanbul kontenjanlarını 1.500 kişi olarak bildiğini, ama 1.000 kişi olduğunu öğrendiğini de belirtti. Sorulan sorunun 1.500 denilmesine rağmen neden 1.000 kişilik alım yapıldığı yönünde olduğunu, aradaki farkın yedekler olduğunu söyledi.

Yeni Bekçi Kadrosu Açılırsa 40 Bin Kişiye Ulaşırız

Yedeklerdeki kuralın, asillerin herhangi bir sağlık sorunu yaşaması durumunda ya da başka bir nedenden dolayı gelememeleri durumunda onların yerine geçmeleri olduğunu söyleyen Bakan Soylu, yedeklerin yeniden alınması gibi bir durumun söz konusu olmadığını belirtti. Zaten böyle bir kadronun da olmadığını, toplam kadro sayısı olan 28 bin 500 kişiye zaten ulaşıldığını, yeni kadro açılması söz konusu olursa 5 bin – 10 bin kişi daha alınabileceğini ve 40 bin kişilik bekçi kadrosuna ulaşılabileceğini de söyledi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.