1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. İçişleri Bakanlığı 100 Kaymakam Adayı Alım Sınavı Yapacak
İçişleri Bakanlığı 100 Kaymakam Adayı Alım Sınavı Yapacak

İçişleri Bakanlığı 100 Kaymakam Adayı Alım Sınavı Yapacak

İçişleri Bakanlığı tarafından mülki idare amirliği hizmetleri sınıfına 100 kaymakam adayı alınacağı ilan edildi. Sınava başvuru şartları ve tüm detaylar için tıklayınız.

A+A-

İçişleri Bakanlığı tarafından 100 kaymakam adayı alımı yapılacağı ilan edildi. Devlet Personel Başkanlığınca yayımlanan ilanda T.C. İçişleri Bakanlığı Mülki İdare Amirliği Hizmetleri Sınıfına 100 kaymakam adayı alınacağı belirtildi. 100 kaymakam alımı başvuru şartları ve detaylı bilgiyi haberimizde bulabilirsiniz.

Başvuru yapabilmek için; Siyasal Bilgiler, Hukuk, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri ile bunlara denkliği YÖK tarafından kabul edilen yurtdışındaki en az dört yıllık fakültelerden mezun olmak, 1 Ocak 1982 ve sonrasında doğmuş olmak gerekiyor.

1700 sayılı kanun ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun ilgili maddelerindeki şartları taşımak ve askerlikle ilişiği bulunmamak şartı yer alıyor. Sınav, 9 Eylül 2017 tarihinde Ankara’da yapılacak. Sınav, saat 10:00’da başlayacak olup, adaylar saat 09:45’ten sonra sınav binalarına alınmayacaklar.

Adaylar başvurularını, 13-20 Temmuz 2017 tarihleri arasında herhangi bir ÖSYM başvuru merkezlerinden ya da ÖSYM’nin aday işlemleri sistemi üzerinden internet ortamında yaptıktan sonra 165 TL sınav ücreti yatırarak tamamlayabilecekler.

Kaymakamlık sınavında adaylar 100 dakika sürede 40 soruyu cevaplayacaklar. Adaylar sınava, sınavın yapılacağı hafta içerisinde ÖSYM’nin internet adresinden T.C. Kimlik Numarası ve aday şifresi girerek edinecekleri Sınava Giriş Belgesi ve Nüfus Cüzdanı/T.C. Kimlik Kartı veya süresi geçerli pasaport ile girebilecekler. İçişleri Bakanlığı 100 kaymakam adayı alımı ile ilgili detaylı bilgi ve ilan metni için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum