İçişleri Bakanlığı 30 Sözleşmeli Personel Alımı Mülakat Listesi Yayımlandı

2018 yılı İçişleri Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatı tam zamanlı sözleşmeli avukat giriş (sözlü) sınavına KPSSP3 puan sıralamasına göre katılacaklara ait listeleri yayımlandı. İçişleri Bakanlığı sözleşmeli personel alımı mülakat listesi için tıklayınız.

42672
Daha Fazla Göster

İçişleri Bakanlığı, merkez ve taşra teşkilatı tam zamanlı sözleşmeli avukat alımına ilişkin giriş (sözlü) sınav duyurusu kapsamında mülakata girecek adaylar ve oluşan tüm KPSS puanları belli oldu. Mülakata katılacak adaylar ve KPSS puanlarına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Giriş(sözlü) sınavı; Anayasa Hukuku, Medeni Hukuk, Borçlar Hukuku, Ticaret Hukuku, Medeni Usul Hukuku, İcra ve İflas Hukuku, İdare Hukuku, İdari Yargılama Hukuku, Ceza Hukuku, Ceza Usul Hukuku, İş Hukuku ve 26 Eylül 2011 tarihli ve 659 sayılı Genel Bütçe Kapsamındaki Kamu İdareleri ve Özel Bütçeli İdarelerde Hukuk Hizmetlerinin Yürütülmesine İlişkin Kanun Hükmünde Kararname konularına ilişkin bilgi düzeyi 50 puan olarak açıklandı.

Ayrıca bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü 10 puan, liyakati, temsil kabiliyeti, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu 10 puan, özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı 10 puan, genel yetenek ve genel kültür 10 puan, bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı 10 puan üzerinden değerlendirilerek sözlü olarak tek aşamada yapılacaktır. Mülakat listesi için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İçişleri Bakanlığı 30 Sözleşmeli Personel Alımı Mülakat Listesi Yayımlandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!