1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. İçişleri Bakanlığı Bin 200 Sözleşmeli Personel Alacak! En Az Lise Mezunu
İçişleri Bakanlığı Bin 200 Sözleşmeli Personel Alacak! En Az Lise Mezunu

İçişleri Bakanlığı Bin 200 Sözleşmeli Personel Alacak! En Az Lise Mezunu

İçişleri Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatında çalıştırılmak üzere sözleşmeli 4/B personel alımı ilanı yayımlandı. İçişleri Bakanlığına bin 200 sözleşmeli memur alımı başvuru detayları için tıklayınız.

A+A-

İçişleri Bakanlığına 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B sözleşmeli personel maddesi gereği 81 İl Valiliği 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlükleri emrinde istihdam edilmek üzere lise, önlisans ve lisans mezunu 1200 adet personel alımı yapılacaktır.

İçişleri Bakanlığı merkez teşkilatı için lisans mezunu 26 memur alımı ile önlisans mezunu 10 kamu personeli alımı yapılacak.

İçişleri Bakanlığı taşra teşkilatına lise mezunu 127 personel alımı, lisans mezunu 331 memur alımı ve önlisans mezunu 706 kamu personeli memur alımı olmak üzere toplam 1200 personel alımı gerçekleştirilecek.

İçişleri Bakanlığı 1200 personel alımı başvuru genel şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 48 inci maddesinin (A) bendinde belirtilen nitelikleri taşımak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak gerekiyor.

Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak gerekiyor.

Askerlik durumu bakımından; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak gerekiyor.

Türk Ceza Kanununun 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak gerekiyor.

1 Ocak 2019 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak gerekiyor.  (01 Ocak 1984 ve daha sonraki tarihlerde doğanlar)

ÖSYM tarafından 2018 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (B) Grubundan; lisans mezunları için KPSSP(3), ön lisans mezunları için KPSSP(93) ve mesleki ve teknik lise mezunları için KPSSP(94) puan türünden en az 60 ve üzerinde KPSS puanı almış olmak kaydıyla başvuruda bulunanlardan, KPSS puan türü ve tercih edilen pozisyon unvanı esas alınmak suretiyle yapılacak olan puan sıralamasına göre ilan edilen pozisyon sayısının 5 katı adayın içerisinde bulunmak gerekiyor.

Adaylar ancak bir pozisyon unvanın sınavına başvurabilecektir. Bu başvuru sadece bir ile veya Bakanlığa yapılacaktır. Birden fazla pozisyon unvanına veya birden fazla ile ya da il ile birlikte Bakanlığa yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

İçişleri Bakanlığı personel alımı ilan metni için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler