1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SINAVLAR

  4. İçişleri Bakanlığı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı Uygulama Duyurusu
İçişleri Bakanlığı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı Uygulama Duyurusu

İçişleri Bakanlığı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı Uygulama Duyurusu

MEB, İçişleri Bakanlığı görevde yükselme ve unvan değişikliği uygulama sınavının nasıl yapılacağına dair detayları yayımladı. Görevde yükselme sınavı yeri, zamanı, ücreti ve ücret yatırmaya dair tüm detayları yayımladı.

A+A-

İçişleri Bakanlığı, Görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı için Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından bilgilendirme amaçlı olarak hazırlanan ve sınav yeri ve zamanı, sınav ücreti, bu ücretin ne zaman ve nasıl yatırılacağı, sınav başvuru tarihi, unvan bazlı ders konu başlıkları ile bu konu başlıklarına ilişkin soru dağılımı ve diğer hususlara ilişkin bilgilerin yer aldığı Sınav Uygulama Duyurusu yayımlandı.

Sınava girecek adaylar sınav ücreti olarak 160 TL’yi, 26 Mart 2018- 4 Nisan 2018 (saat 23.59’a kadar) tarihleri arasında yatırmaları gerekiyor. Yatırılacak banka bilgileri aşağıdaki uygulama kılavuzunda yer almaktadır.

Sınav, 21 Nisan 2018 Cumartesi günü saat 10.00’da Ankara'da yapılacaktır. Görevde Yükselme Sınavı (14 grup) Her bir grup için 60 soru olacak ve süre 70 dakika olacak. Unvan Değişikliği Sınavı (8 grup) Her bir grup için 50 soru olacak ve sınav saat 10.00’da başlayacak. Sınav süresi 60 dakika olacaktır. 2018 yılı görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavına ilişkin önemli duyuru sınav uygulama duyurusu ve tüm diğer bilgiler için TIKLAYINIZ.

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler