1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. İçişleri Bakanlığı Lisans Mezunu 160 Büro Personeli Alımına Kimler Başvuru Yapabilir
İçişleri Bakanlığı Lisans Mezunu 160 Büro Personeli Alımına Kimler Başvuru Yapabilir

İçişleri Bakanlığı Lisans Mezunu 160 Büro Personeli Alımına Kimler Başvuru Yapabilir

İçişleri Bakanlığı sözleşmeli bin 117 personel alımı için başvurular 10 gün sonra başlayacak. Bu haberimizde lisans mezunu 160 sözleşmeli büro personeli memur alımına başvuru şartları ve kimlerin başvuru yapabileceğini ayrıntılı olarak değineceğiz.

A+A-

İçişleri Bakanlığı taşra teşkilatı valilik, kaymakamlık, il ve ilçe nüfus birimlerinde çalıştırılmak üzere sözleşmeli “büro personeli alımı” ilanı DPB’de yayımlandı. Önlisans mezunu 957 personel alımı ile lisans mezunu 160 personel alımı olmak üzere toplamda bin 117 memur alımı başvurular 16 Temmuz’da başlayacak.

Lisans mezunu 160 personel alımı için gerekli şartlara dair detaylara ve illerin kontenjanlarına aşağıdaki ilan metninden ayrıca ulaşabilirsiniz.

Lisans mezunu 160 personel alımı başvurusu! Bakanlığın internet sitesinde yer alan “2018 yılı 4/B Sözleşmeli Büro Personeli Lisans Giriş (Sözlü) Sınavı İş Talep Formu”na, KPSS (B) Grubu puan türünden kendisine uygun olanı seçerek, 16 - 20 Temmuz 2018 tarihleri arasında ilgili sınav duyurusu bölümünde yayımlanacak olan başvuru linki aracılığıyla e-Devlet şifresi ile erişip elektronik ortamda müracaat edeceklerdir.

Lisans mezunu 160 büro personeli alımı yapılacak! 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 48’inci maddesinde yer alan kamuya memur alımlarında aranan nitelikleri taşımak, 160 personel alımı için lisans mezunu olmak gerekiyor.

Lisans mezunu büro personeli alımı yaş şartı; 1 Ocak 2018 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak gerekiyor. 1 Ocak 1983 ve daha sonraki tarihlerde doğanlar başvuru yapabilecek.

Lisans mezunu 160 personel alımı KPSS şartı; ÖSYM tarafından 2016 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (B) Grubundan; lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 60 ve üzerinde KPSS puanı almış olmak kaydıyla başvuruda bulunanlardan, KPSS puan türü esas alınmak suretiyle yapılacak olan başarı puan sıralamasına göre ilan edilen pozisyon sayısının 5 katı adayın içerisinde bulunmak gerekmektedir.

Kamu kurum ve kuruluşlarında 4/B Sözleşmeli Büro Personeli pozisyonunda tam zamanlı olarak görev yapmakta iken sözleşmesi feshedilen adayların başvuru tarihi itibarıyla bir yıllık bekleme süresini tamamlamış olmaları gerekmektedir.

Bu durumdan hariç olanlar; Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek-1 inci maddesinin dördüncü fıkrasının (a), (b) ve (c) bentlerine göre sözleşmesini tek taraflı fesheden adaylar hariç olmak üzere olduğu belirtildi. İlan metni ile ilgili haberimiz için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler