1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. İçişleri Bakanlığı Lisans Mezunu 357 Personel Alımına Kimler Başvurabilir 
İçişleri Bakanlığı Lisans Mezunu 357 Personel Alımına Kimler Başvurabilir 

İçişleri Bakanlığı Lisans Mezunu 357 Personel Alımına Kimler Başvurabilir 

İçişleri Bakanlığı bin 200 kamu personeli memur alımları yapılıyor. LİSANS Mezunu 357 memur alımına kimler başvuru yapabilecek. İçişleri Bakanlığı Personel Alımı başvuru kontenjanlarını ve detaylarını My memur haberden ulaşabilirsiniz.

A+A-

İçişleri bakanlığı sözleşmeli 1200 personel alımı ilanı yayımlandı. Lise, önlisans ve lisans mezunu personel alımı detayları belli oldu. My Memur olarak Bu haberimizde LİSANS mezunu 357 personel alımına dair detayları ve başvuru özel şartlarını paylaşacağız.

İçişleri Bakanlığına LİSANS Mezunu Personel Alımı Kontenjanları Şu Şekildedir:

20 Arşiv Uzmanı alımı, 2 Şehir Plancısı alımı, 4 Harita Mühendisi (Harita) alımı, 42 Mühendis (ELEKTRİKELEKTRONİK) alımı, 289 büro personeli alımı olmak üzere LİSANS alanında 357 kamu personeli alımı yapılacak.

BRÜT MAAŞLAR NE KADAR OLACAK?

Büro Personeli için 2 bin 650 TL, Arşiv Uzmanı için 2.650 TL, Mühendis için 4 bin 438 TL, Şehir Plancısı için 4 bin 438 TL maaş olacak. Yukarıda belirtilen sözleşmeli personel pozisyonlarına ilişkin brüt ücretleri 2018 yılına ait olmak üzere yayımlandı. Her yıl için memur maaşlarına yapılan zam oranında artış yapılacaktır.

PERSONEL ALIMLARI ORTAK ŞARTLARI NELERDİR?

Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek-1 inci maddesinin dördüncü fıkrasının (a), (b) ve (c) bentlerine göre sözleşmesini tek taraflı fesheden adayların başvuruda bulunmasında herhangi bir engel bulunmamaktadır.

Mühendis, Arşiv Uzmanı, Tekniker, Şehir Plancısı ve Teknisyen pozisyonlarından herhangi birine başvuruda bulunacak adayların aşağıda her bir pozisyon unvanı için belirtilen özel şartlara ilave olarak şu şartlar da isteniyor.

Kamu kurum ve kuruluşlarında herhangi bir 4/B sözleşmeli pozisyonda çalışanların, başvuruda bulunmak istedikleri sözleşmeli pozisyon unvanı ile halen görev yaptıkları 4/B sözleşmeli personel pozisyon unvanının aynı olmaması gerekiyor.

Kamu kurum ve kuruluşlarında herhangi bir 4/B sözleşmeli pozisyonda çalışmakta iken sözleşmesi feshedilen adayların, fesihten önce görev yaptıkları 4/B sözleşmeli personel pozisyonuyla aynı unvanlı pozisyona başvuruda bulunmaları halinde, son müracaat tarihi itibariyle bir yıllık bekleme süresini tamamlamış olmaları gerekmektedir.

ARŞİV UZMANI ŞARTLARI NELERDİR?

Bilgi ve Belge Yönetimi, Dokümantasyon ve Enformasyon, Arşivcilik veya Kütüphanecilik lisans programından ya da programında Osmanlı Paleografyası, Arapça, Farsça derslerinden en az birine yer veren lisans bölümlerinden mezun olmak veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt içi veya yurt dışındaki öğrenim kurumlarından birisini bitilmiş olmak gerekiyor.

ÖSYM tarafından 2018 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (B) Grubundan KPSSP(3) puan türünden en az 60 ve üzerinde KPSS puanı almış olmak gerekiyor.

MÜHENDİS (HARİTA, ELEKTRİK-ELEKTRONİK) ALIMI ÖZEL ŞARTLARI NELERDİR?

Harita Mühendisliği için; Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği, Harita Mühendisliği, Geomatik Mühendisliği lisans programlarının herhangi birinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurumlarınca kabul edilen yurt içi veya yurt dışındaki öğrenim kurumlarından birisini bitirmiş olmak

Elektrik-Elektronik Mühendisliği için; Mühendislik fakültelerinin elektrik, elektronik, elektrik-elektronik veya elektronik ve haberleşme mühendisliği bölümlerinden mezun olmak veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurumlarınca kabul edilen yurt içi veya yurt dışındaki öğrenim kuramlarından birisini bitirmiş olmak gerekiyor.

ÖSYM tarafından 2018 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (B) Grubundan KPSSP(3) puan türünden en az 60 ve üzerinde KPSS puanı almış olmak gerekiyor.

ŞEHİR PLANCISI ALIMI ÖZEL ŞARTLARI NELERDİR?

Fakültelerin Şehir ve Bölge Planlama lisans programından mezun olmak veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt içi veya yurt dışındaki öğrenim kurumlarından birisini bitirmiş olmak gerekiyor.

ÖSYM tarafından 2018 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (B) Grubundan KPSSP(3) puan türünden en az 60 ve üzerinde KPSS puanı almış olmak gerekiyor.

BÜRO PERSONELİ ALIMI ÖZEL ŞARTLARI NELERDİR?

En az ön lisans mezunu olmak gerekiyor.

ÖSYM tarafından 2018 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (B) Grubundan; lisans mezunları için KPSSP(3), ön lisans mezunları için KPSSP(93) puan türünden en az 60 ve üzerinde KPSS puanı almış olmak gerekiyor.

Kamu kurum ve kuruluşlarında 4/B sözleşmeli personel olarak çalışmıyor olmak gerekiyor.

Kamu kurum ve kuruluşlarında 4/B sözleşmeli personel olarak çalışmakta iken sözleşmenin feshedilmesi durumunda, son müracaat tarihi itibarıyla bir yıllık bekleme süresini tamamlamış olmak gerekmektedir.

İlan için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler