1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. İçişleri Bakanlığı Memur Alımı Başvuru Kesin Sonuçları Açıklandı! Stajyer Kontrolör
İçişleri Bakanlığı Memur Alımı Başvuru Kesin Sonuçları Açıklandı! Stajyer Kontrolör

İçişleri Bakanlığı Memur Alımı Başvuru Kesin Sonuçları Açıklandı! Stajyer Kontrolör

2018 yılı İçişleri Bakanlığı stajyer kontrolör giriş(sözlü) sınavı kesin değerlendirme sonuç listesi açıklandı. İçişleri Bakanlığı 12 memur alımı sözlü sınav kesin listesi için tıklayınız.

A+A-

2018 yılı İçişleri Bakanlığı stajyer kontrolör giriş (sözlü) sınavı kesin değerlendirme sonuçlarına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. My Memur olarak hazırladığımız haberimizde sözlü sınav öncesi bilinmesi gerekenleri de yayımlıyoruz.

İçişleri Bakanlığı stajyer kontrolör giriş (sözlü) Sınavına katılmaya hak kazan adaylar, ilanda istenilen belgeleri 24-25 Aralık 2018 tarihlerinde hafta içi mesai saatleri içerisinde (09.00- 12.30 ile 13.30-18.00) İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü İşlemler Şubesine elden teslim etmeleri istendi.

İstenilen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyen adaylar Giriş (Sözlü) Sınavına alınmayacak olup, bu adaylar konu ile ilgili olarak herhangi bir hak talebinde bulunamayacaklardır.

Giriş sınavı; sözlü olarak tek aşamada yapılacaktır. Sözlü sınavda adaylar, İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Kontrolörleri Yönetmeliği’nin “Sınav Konuları” başlıklı 8 inci maddesinde yer alan konu gruplarındaki bilgi düzeyi ile genel olarak hukuk, iktisat, maliye ve kamu yönetimi bilgileri yanında genel kültürü, ifade kabiliyeti, temsil yeteneği vasıfları da göz önünde bulundurularak değerlendirmeye tabi tutulacaktır.

Yönetmelikte geçen sınav konuları şu şekildedir: Türkçe, Kompozisyon, Türk İnkılâp Tarihi olarak yer almaktadır.

Ekonomi; Ekonomiye Giriş, Makro Ekonomi, Türkiye'nin Ekonomik yapısı.

Hukuk; Anayasa Hukuku, İdare Hukuku, İdari Yargı, İdari Teşkilat, Medeni Hukuk (Aile Hukuku ve Miras Hukuku hariç), Borçlar Hukuku (Genel Esaslar), Ceza Hukuku, Ceza Muhakemeleri Usulü Hukuku.

Maliye; Genel Maliye Teorisi ve Maliye Politikaları, Kamu Gelirleri, Kamu Harcamaları, Bütçe, Vergi Usul Hukuku.

Muhasebe; Genel Muhasebe, Envanter ve Bilanço, Bilanço Analizi ve Teknikleri.

Yabancı Dil; İngilizce, Almanca, Fransızca dillerinden biri olacaktır.

Sözlü sınavda, adayların genel olarak hukuk, iktisat, maliye ve kamu yönetimi bilgileri yanında genel kültürü, ifade kabiliyeti, temsil yeteneği vasıfları da göz önünde bulundurulur.

İçişleri Bakanlığı 12 memur alımı ilan metni için TIKLAYINIZ.
Sözlü sınav adayları için TIKLAYINIZ.
İsten belgeler için  TIKLAYINIZ.

 

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler