1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. İçişleri Bakanlığı Memurları Yer Değiştirme ve Atama Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı
İçişleri Bakanlığı Memurları Yer Değiştirme ve Atama Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı

İçişleri Bakanlığı Memurları Yer Değiştirme ve Atama Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı

İçişleri Bakanlığı Personeli Yer Değiştirme ve Atama Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik 8 Şubat 2018 tarihli ve 30326 sayılı resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. Sınavsız atamaya bir kadro daha eklendi!

A+A-

İçişleri Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak görev yapan personelin atanmalarında, hizmetin gereklerini esas alarak, atamayı belirli kurallara bağlamak, görevde verimliliği artırmak ve yer değiştirmeye tabi olan il müdürlerinin yurdun değişik hizmet bölgeleri ve alanlarında görev yapmalarını sağlayarak hizmetin yaygınlaşmasını temin etmek amacıyla hazırlanan İçişleri Bakanlığı personeli yer değiştirme ve atama yönetmeliğinde yapılan değişikliklerin detaylarını My Memur olarak sizler için hazırladık.

Atanmaya İlişkin Usul ve Esaslar bölümünde yer alan sınavsız atanma maddesine yeni hüküm eklendi. İl basın ve halkla ilişkiler müdürü kadrosuna atanabilmek için aşağıdaki nitelikler aranır: Fakülte veya dört yıllık yüksekokul mezunu olmak, En az toplam on yıl hizmet süresi bulunmak hükmü eklendi.

Eski hüküm: Bu fıkrada belirtilen atanma şartlarını taşıyor olmak ve atamaya yetkili amirin uygun görmesi kaydıyla il sosyal etüt ve proje müdürü ile il dernekler müdürü unvanlarına sınav yapılmaksızın atanmak mümkündür.

Yeni hüküm: Bu fıkrada belirtilen atanma şartlarını taşıyor olmak ve atamaya yetkili amirin uygun görmesi kaydıyla il sosyal etüt ve proje müdürü İl dernekler müdürü ile il basın ve halkla ilişkiler müdürü unvanlarına sınav yapılmaksızın atanmak mümkündür. Değişiklik için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler