1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. İçişleri Bakanlığı Önlisans Mezunu 716 Personel Alımına Kimler Başvurabilir
İçişleri Bakanlığı Önlisans Mezunu 716 Personel Alımına Kimler Başvurabilir

İçişleri Bakanlığı Önlisans Mezunu 716 Personel Alımına Kimler Başvurabilir

İçişleri Bakanlığı bin 200 kamu personeli memur alımları yapılıyor. ÖNLİSANS Mezunu 716 kamu personeli memur alımına kimler başvuru yapabilecek. İçişleri Bakanlığı memur alımı başvuru kontenjanlarını ve detaylarını My memur haberde.

A+A-

İçişleri bakanlığı merkez ve taşra teşkilatında çalıştırılmak üzere sözleşmeli bin 200 personel alımı yapıyor. Önlisans mezunu 716 memur alımına dair detayları ve özel şartları bu haberimizde bulabilirsiniz.

İçişleri Bakanlığına önlisans mezunu personel alımı kontenjanları şu şekildedir: 10 Tekniker alımı (Harita), 31 Tekniker alımı (Bilgisayar) ve 675 Büro personeli alımı olmak üzere 716 ÖNLİSANS mezunu personel alımı gerçekleştiriliyor.

Brüt maaşlar ne kadar olacak?

Tekniker için 3 bin 348 TL olurken, Büro Personeli için 2 bin 650 TL olacak. Yukarıda belirtilen sözleşmeli personel pozisyonlarına ilişkin brüt ücretleri 2018 yılına ait olmak üzere yayımlandı. Her yıl için memur maaşlarına yapılan zam oranında artış yapılacaktır.

PERSONEL ALIMLARI ORTAK ŞARTLAR

Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar’ın Ek-1 inci maddesinin dördüncü fıkrasının (a), (b) ve (c) bentlerine göre sözleşmesini tek taraflı fesheden adayların başvuruda bulunmasında herhangi bir engel bulunmamaktadır.

Mühendis, Arşiv Uzmanı, Tekniker, Şehir Plancısı ve Teknisyen pozisyonlarından herhangi birine başvuruda bulunacak adayların aşağıda her bir pozisyon unvanı için belirtilen özel şartlara ilave olarak şu şartlar da isteniyor.

Kamu kurum ve kuruluşlarında herhangi bir 4/B sözleşmeli pozisyonda çalışanların, başvuruda bulunmak istedikleri sözleşmeli pozisyon unvanı ile halen görev yaptıkları 4/B sözleşmeli personel pozisyon unvanının aynı olmaması gerekiyor.

Kamu kurum ve kuruluşlarında herhangi bir 4/B sözleşmeli pozisyonda çalışmakta iken sözleşmesi feshedilen adayların, fesihten önce görev yaptıkları 4/B sözleşmeli personel pozisyonuyla aynı unvanlı pozisyona başvuruda bulunmaları halinde, son müracaat tarihi itibariyle bir yıllık bekleme süresini tamamlamış olmaları gerekmektedir.

TEKNİKER (HARİTA, BİLGİSAYAR) ALIMI ÖZEL ŞARTLARI

Harita Teknikerliği için; Meslek Yüksek Okullarının Harita, Harita Kadastro, Harita ve Maden Ölçme, Harita Teknikerliği, Harita ve Kadastro ön lisans bölümlerinden herhangi birinden mezun olmak veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt içi veya yurt dışındaki öğrenim kurumlarından birisini bitirmiş olmak gerekiyor.

Bilgisayar Teknikerliği için; Meslek Yüksek Okullarının Bilgisayar Teknolojisi (Bilgisayar ve Enformasyon Sistemleri, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Bilgisayar Teknolojileri ve Yönetimi, Bilgisayar Donanım, Bilgisayar Teknolojileri ve Bilişim Sistemleri), Bilgisayar Programcılığı (Bilgisayar Programlama, Web Teknolojileri ve Programlama, Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama), Bilgi Güvenliği Teknolojisi, Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon, İnternet ve Ağ Teknolojileri, Sağlık Bilgi Sistemleri Teknikerliği ve Web Tasarımı ve Kodlama ön lisans bölümlerinin herhangi birinden mezun olmak veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt içi veya yurt dışındaki öğrenim kurumlarından birisini bitirmiş olmak gerekiyor.

ÖSYM tarafından 2018 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (B) Grubundan KPSSP(93) puan türünden en az 60 ve üzerinde KPSS puanı almış olmak gerekiyor.

BÜRO PERSONELİ ALIMI ÖZEL ŞARTLARI

En az ön lisans mezunu olmak gerekiyor.

ÖSYM tarafından 2018 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (B) Grubundan; lisans mezunları için KPSSP(3), ön lisans mezunları için KPSSP(93) puan türünden en az 60 ve üzerinde KPSS puanı almış olmak gerekiyor.

Kamu kurum ve kuruluşlarında 4/B sözleşmeli personel olarak çalışmıyor olmak gerekiyor.

Kamu kurum ve kuruluşlarında 4/B sözleşmeli personel olarak çalışmakta iken sözleşmenin feshedilmesi durumunda, son müracaat tarihi itibarıyla bir yıllık bekleme süresini tamamlamış olmak gerekmektedir.

İlan için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler