1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. İçişleri Bakanlığı Önlisans Mezunu 957 Büro Personeli Memur Alımına Kimler Başvuru Yapabilir
İçişleri Bakanlığı Önlisans Mezunu 957 Büro Personeli Memur Alımına Kimler Başvuru Yapabilir

İçişleri Bakanlığı Önlisans Mezunu 957 Büro Personeli Memur Alımına Kimler Başvuru Yapabilir

İçişleri Bakanlığı sözleşmeli bin 117 personel alımı yapacak. Bu haberimizde önlisans mezunu 957 sözleşmeli büro personeli memur alımına başvuru şartları ve kimlerin başvuru yapabileceğini ayrıntılı olarak anlatacağız.

A+A-

İçişleri Bakanlığı taşra teşkilatı valilik, kaymakamlık, il ve ilçe nüfus birimlerinde çalıştırılmak üzere sözleşmeli “büro personeli alımı” yapacak. Önlisans ve lisans mezunu toplam 1117 memur alımı için başvurulara ve detaylara dair olarak My memur olarak sizleri bilgilendirmek istiyoruz. Önlisans mezunu 957 personel alımı için gerekli şartlara dair detaylara ve illerin kontenjanlarına aşağıdaki ilan metninden ayrıca ulaşabilirsiniz.

Önlisans mezunu 957 personel alımı başvurusu! Bakanlığın internet sitesinde yer alan “2018 yılı 4/B Sözleşmeli Büro Personeli Ön Lisans Giriş(Sözlü) Sınavı İş Talep Formu”na, KPSS (B) Grubu puan türünden kendisine uygun olanı seçerek, 16-20 Temmuz 2018 tarihleri arasında ilgili sınav duyurusu bölümünde yayımlanacak olan başvuru linki aracılığıyla e-Devlet şifresi ile erişip elektronik ortamda müracaat edeceklerdir.

Önlisans mezunu 957 büro personeli alımı yapılacak! 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 48’inci maddesinde yer alan kamuya memur alımlarında aranan nitelikleri taşımak, en az ön lisans mezunu olmak gerekiyor.

Önlisans büro personeli alımı yaş şartı; 1 Ocak 2018 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak gerekiyor. 1 Ocak 1983 ve daha sonraki tarihlerde doğanlar başvuru yapabilecek.

Önlisans mezunu 957 personel alımı KPSS şartı; ÖSYM tarafından 2016 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (B) Grubundan; Önlisans mezunları için KPSSP(93) puan türünden en az 60 ve üzerinde KPSS puanı almış olmak kaydıyla başvuruda bulunanlardan, KPSS puan türü esas alınmak suretiyle yapılacak olan başarı puan sıralamasına göre ilan edilen pozisyon sayısının 5 katı adayın içerisinde bulunmak gerekiyor.

Kamu kurum ve kuruluşlarında 4/B Sözleşmeli Büro Personeli pozisyonunda tam zamanlı olarak görev yapmakta iken sözleşmesi feshedilen adayların başvuru tarihi itibarıyla bir yıllık bekleme süresini tamamlamış olmaları gerekmektedir.

Bu durumdan hariç olanlar; Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek-1 inci maddesinin dördüncü fıkrasının (a), (b) ve (c) bentlerine göre sözleşmesini tek taraflı fesheden adaylar hariç olmak üzere olduğu belirtildi. İlan metni ile ilgili haberimiz için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler