1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SINAVLAR

  4. İçişleri Bakanlığı Unvan Değişikliği (Programcı) Sınavı Sonuçları Açıklandı
İçişleri Bakanlığı Unvan Değişikliği (Programcı) Sınavı Sonuçları Açıklandı

İçişleri Bakanlığı Unvan Değişikliği (Programcı) Sınavı Sonuçları Açıklandı

18 Mart 2018 tarihli İçişleri Bakanlığı unvan değişikliği sınav sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı MEB, Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü sonuç açıklama sistemi üzerinden açıklandı.

A+A-

MEB, Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü 18 Mart 2018 tarihli İçişleri Bakanlığı unvan değişikliği sınav sonuçlarını açıkladığını duyurdu.

Sınav değerlendirmesi nasıl yapıldı? Değerlendirme 100 puan üzerinden yapılacak, doğru cevaplar dikkate alınarak 70 ve üzerinde puan alanlar başarılı sayıldı ve başarı puanı hesaplamasında [Puan=(Doğru Sayısı  veya Soru Sayısı) x 100] formülü kullanıldı.

Cevap anahtarında hata olması ve bu hususun komisyon kararı ile belirlenmesi sonucunda, soru veya sorular iptal edilmeyecek, hatalı olan soru veya soruların doğru şıkları dikkate alınmak suretiyle değerlendirmeye bu soru veya sorular dâhil edileceği belirtilmişti.

Değerlendirme sırasında hatalı soru veya sorular çıkması durumunda, 9 Aralık 2016 tarih ve 29913 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 02 Aralık 2016 tarih ve 6764 sayılı Milli Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’un 69 uncu maddesinin birinci fıkrası gereğince “Sınavlarda soru iptaline karar verilen sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soruların puan değerinin yeniden saptanması suretiyle puanlama yapılır.” hükmü gereğince değerlendirme yapılacağı sınav duyurusunda yer almıştı.

Adayların; sınav puanı eşit olması halinde, İB Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Usul ve Esaslarına Dair Yönetmelik hükümleri doğrultusunda, öncelikle hizmet süresi fazla olana, hizmet süresinin eşit olması halinde daha üst öğrenimi bitirmiş olana, bunun da eşit olması halinde üst öğrenim mezuniyet notu yüksek olana öncelik verilerek başarı sıralamasını ÖDSGM tarafından yapıldı. İçişleri Bakanlığı unvan değişikliği sınav sonuçları için TIKLAYINIZ. İçişleri Bakanlığı Yargı Kararı Gereği Programcı Unvan değişikliği sınav uygulama duyurusunun tam metnine ulaşmak için TIKLAYINIZ. 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler