İdare Mahkemesi 2010 KPSS Genel Kültür-Genel Yetenek sınavını iptal etti

2010 KPSS eğitim bilimlerinden sonra şimdi de 2010 KPSS Genel Kültür- Genel Yetenek sınavı iptal oldu. Detaylar Haberimizde.

23334
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

FETÖ terör örgütüne mensup üyelerin KPSS 2010 Eğitim Bilimleri sınavının sorularının çaldığının anlaşılmasıyla KPSS 2010 Eğitim Bilimleri sınavı iptal edilmişti. 2010 KPSS GY-GK iptal edilmemesi sebebiyle Danıştay 12. Dairesi davayı idare mahkemesine geri göndermişti. Ankara 1. İdare Mahkemesi aldığı kararda usulsüzlük iddiaları nedeniyle sınavın iptaline karar verdi. 2010 KPSS Genel Kültür ve Genel Yetenek sorularının sınavdan önce dışarıya sızdırıldığına ilişkin şüphenin giderilememesi sebebiyle sınav iptal edildi.

Sınavın iptal edilmesiyle yaklaşık merkezi atamayla yapılan 28 bin kişinin alımında şüpheler doğuruyor. KPSSP10 puanına yaklaşık olarak %60 etki yapması sebebiyle Genel Kültür ve Genel Yetenek bölümlerinin sınavının önemi çok yüksek. Daha önce 2006 Hâkimlik uygulamasında olduğu gibi hükümetin Kanun hükmünde Kararname çıkararak bu kargaşanın önüne geçmesi bekleniyor. Fakat soruları aldıkları tespit edilen kamu görevlilerinin Ankara savcılığı tarafından istenmesi durumunda görevlerine son verileceklerini belirtmek isteriz. My memur ekibi olarak Kopya çeken adayların belirlenmesi ve mağdur durumda olan adayların Hakkaniyet ve Adaletli olarak masum adayların bu durumdan etkilenmemesini umuyoruz.

Sağlık-sen İstanbul 1. nolu şubasi tarafından yapılan açıklamada; ”Danıştay 2010 kpss sınavını iptal etmemiştir. Sadece alt mahkeme olan idare mahkemesine eksik inceleme yaptın tekrardan inceleme yap demektedir. Alt mahkeme en az 2 yıl sürecek yargılamadan sonra esas kararı verecektir bu alt mahkeme sınavı iptal etse bile çıkartılacak kanunla soruları çalmadan kazananların hakkı korunacaktır.”denildi.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!