İETT Araçlarda Geçerli Yeni Kuralları Açıkladı!

İETT tarafından yapılan açıklamada toplu taşıma araçlarında bundan böyle geçerli olacak yeni kurallar bildirildi.

62433
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İETT Yeni Kararları Açıkladı

İETT kısa adlı İstanbul Elektrik Tramvay ev Tünel İşletmeleri tarafından koronavirüs salgınıyla mücadelede normalleşme sürecinde bundan böyle toplu taşıma araçlarında uyulması gereken kurallar açıklandı. İETT bu açıklamayı sosyal medya hesabı aracılığıyla yaptı. Açıklamada İl Hıfzıssıhha Meclisi tarafından alınan yeni kararlar kapsamında bundan böyle toplu taşıma araçlarına maskesiz binilemeyeceği bildirildi. Aracın kapasitesinin dolu olması durumunda sürücünün araca yeni yolcu almayacağı da belirtildi.

Araçlara Maskesiz Binmek Yasak

İETT sosyal medyadan yaptığı açıklamada toplu taşıma araçlarındaki yeni kuralları duyurdu. Buna göre araçlara maskesiz binmek yasak olacak. Aracın kapasitesinin dolması halinde sürücü yolcu almayacak. Açıklamada 1 Haziran 2020 tarihinde yayınlanmış olan genelge kapsamında İstanbul Valiliği Toplu Ulaşım Bilim Kurulu ve İstanbul Toplu Ulaşım Destek Komisyonu’nun katılımıyla bir toplantı düzenlendiği bildirildi. Bu toplantıda İl Hıfzıssıhha Meclisi’ne sunulmak üzere tavsiye kararları alındığı, bu kararlarla toplu taşımadaki yeni kuralların belirlendiği söylendi.

Yolcular Yüz Yüze Yolculuk Yapamayacak

Yeni kararlara göre toplu taşıma araçlarının tümünde sosyal mesafeye uyulması kuralı geçerli olacak. Maske kullanımı zorunlu olacak. Otobüs ve Metrobüs gibi ayakta yolcu taşıma kapasitesi olan araçlarda koltuk sayısı kadar oturan yolcu alınırken, ayakta kapasitesinin üçte biri kadar yolcu bulunabilecek. Karşılıklı olarak oturulan koltuklarda çapraz düzen geçerli olacak. Yolcular yüz yüze yolculuk yapamayacak. Ayakta olan yolcuların tam olarak nerelerde duracakları yerlere yapıştırılacak etiketlerle belirlenecek.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!