İHA’lar Yerli Yazılım İle Uçacaklar

Tokat’ta yaşayan ve bilgisayar programcısı iki kardeş İnsansız Hava Aracı (İHA) olarak bilinen Drone'lerin kumanda ve tabletlerinde kullanılabilecek milli yazılım üretti.

35708
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yerli üretim silah savunma sanayi ve otomobil üretimi ile ülkemizde milli ruh yeniden canlanıyor. Tokat’ta yaşayan ve bilgisayar programcısı olan iki kardeş İnsansız Hava Aracı (İHA) olarak bilinen dronelerde kullanılabilecek yazılım geliştirdi.

AMACIMIZ GÜVENLİĞİ ÜST DÜZEYE ÇIKARMAK;  Tokatlı bilgisayar programcısı olan 42 yaşındaki Ercan Erçin ile kardeşi 35 yaşındaki Recep Erçin, İnsansız Hava Araçları (İHA) tabletlerinde kullanılabilecek tamamen yerli üretim bir yazılım geliştirdi. Böyle bir başarıya imza attıkları için mutlu olduklarını dile getiren Ercan Erçin, yerli yazılım sayesinde drone rotası, yüksekliği, haritalama ile ilgili ihtiyacı olan bilgileri tablet aracılığıyla alabileceğini söyledi.

İNTERNET DEVRE DIŞI; Bu yazılımı yapmalarındaki asıl amaçlarının dış ülkelere bağımlılığı azaltmak ve güvenliği en üst seviyeye çıkarmak olduğuna dikkat çeken Ercan Erçin, kardeşi ile 3 yıl önce böyle bir yazılım üretmeye karar verdiklerini ifade etti.

Erçin “Bu yazılım sayesinde Dronelerde kullanacağımız yazılım yerli ve güvenilir bir şekilde oldu. Ayrıca yerli yazılımımızda yabancı yazılımlarda internet bağlantısı olmadan kullanma şansı olmaması olayını da aşmış olduk. Yerli üretilen yazılımda internet bağlantısını olmasına gerek duyulmadan kullanılabilme imkanı sağladık” dedi.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!