1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. İktidar Cephesinden ilk defa Sözleşmeli Personele Kadro Açıklaması
İktidar Cephesinden ilk defa Sözleşmeli Personele Kadro Açıklaması

İktidar Cephesinden ilk defa Sözleşmeli Personele Kadro Açıklaması

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, sözleşmeli personele kadro ile alakalı çalışmayı sürdüreceklerini belirtti. İktidar cephesinden ilk defa sözleşmeli personelin kadroya geçmesi ila alakalı çalışma yapıldığı söylenmiş oldu.

A+A-

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, sözleşmeli perosnel kadro konusunda umut veren ifadelerde bulundu. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül adliye personeli ile beraber yemek sonrası yaptığı konuşmada Adalet Bakanlığı personeli ve sözleşmeli personeller ile alakalı, umut verici ifadelerde bulundu.

SÖZLEŞMELİ PERSONELE KADRO İÇİN ÇABALAYACAĞIZ

Adalet Bakanı sözleşme personelin kadroya geçmesi ile alakalı çabalarını sürdüreceklerini dile getirdi. Birçok kurumda sözleşmeli personel olduğunu ve bu konuda güzel neticeler alacaklarını ifade etti.

“Bir diğer konu, sözleşmeli arkadaşlarımız özellikle bazı kurumlarda var. Esasen aynı işi yapan arkadaşlarımızın bu konuda, özellikle adalet teşkilatında yine çabamız buna önem verip uğraşacağız. İnşallah sözleşmeli arkadaşlarımızın hepsinin kadroya geçmesi hususunda biz de çabalarımızı sürdüreceğiz. İnşallah o konuda da güzel bir netice alırız. Çünkü hem çalışma barışı hem yapılan iş itibarıyla hem de bazı hususlarda adımlar atmak istediğimizde sözleşmeli mevzuatı karşımıza çıkıyor ama biz bu konuda da bir farklılığın olmaması gerektiğini düşünüyoruz bakanlık olarak. Bunu geçen dönemde çalıştık Meclis çalışmalarında, bu dönem inşallah takipçisi olacağız." İfadelerini kullandı.

ÇALIŞANIN TERİ KURUMADAN HAKINI VERMEK GÖREVİMİZ

Bakan Gül fazla mesai konusunda hassas olduklarını işaret ederken. “Bir alın teri kurumadan çalışanımız neyi hak ediyorsa asla ve asla bu teri kurumadan onun hakkını vermek bizim görevimiz” şeklinde konuştu. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül “yıllarca icra kâtibi, zabıt katibi olarak çalışmış arkadaşlarımızın da haklarını koruyacağız.” Dedi.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
2 Yorum
İlgili Haberler