1. HABERLER

  2. EKONOMİ HABERLERİ

  3. İl Genel Meclisinde Bütçe Maratonu
İl Genel Meclisinde Bütçe Maratonu

İl Genel Meclisinde Bütçe Maratonu

Devam eden bütçe çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Komisyon Başkanı Av. Seyfettin Dikmen, 2018 Mali Yılı bütçe tasarısı üzerinde komisyon çalışmalarının...

A+A-

Karabük İl Genel Meclisi'nde bütçe maratonu devam ediyor.

Devam eden bütçe çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Komisyon Başkanı Av. Seyfettin Dikmen, 2018 Mali Yılı bütçe tasarısı üzerinde komisyon çalışmalarının titizlikle yapıldığını söyledi. Dikmen, "Bütçe tasarısı üzerinde yapılan incelemeye göre 01.01.2017 ile 31.10.2017 tarihleri arasında gerçekleşen ve 2017 yılı sonuna kadar gerçekleşmesi tahmin edilen gelir ve gider bütçeleri üzerinden başlanılarak, gerçekleşen bütçenin 2018 yılı bütçesine ışık tutmasını sağlanacak. İl Özel İdaremizin 2018 yılı tahmini gelir ve giderlerinin kalem kalem değerlendirilerek, İdari birimlerle tam bir istişare içinde hareket ettik ve özellikle de bütçe hedeflerindeki önceliğin tasarruf eksenli olması ve yatırım ile hizmete daha çok pay ayrılması üzerinde önemle duruldu" dedi.

Dikmen, ayrıca 2018 Mali Yılı Bütçe tasarısının Gelir ve Gider denkliğinin Komisyonca yapılan değerlendirmeler sonucu sağlandığını ve yapılan değişiklikler sonucunda hazırlanan Bütçe kararnamesi, Gider Bütçesi ve Gelir Bütçesi cetvellerinin ayrı ayrı incelenerek İl Genel Meclisi bilgisine rapor halinde sunulduğunu da belirtti.

Çalışmalarda emeği geçen başkan ve üyelere de ayrı ayrı teşekkür eden Av. Seyfettin Dikmen, 2018 yılının yatırım yılı olmasını hedeflediklerini ve bütçenin Karabük'e hayırlara vesile olmasını diledi.

İHA

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.