1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. İl İçi Tercihlerinde Zorunlu Hizmet Yükümlülüğü Bulunmayan Kurumlar Açılmalıdır
İl İçi Tercihlerinde Zorunlu Hizmet Yükümlülüğü Bulunmayan Kurumlar Açılmalıdır

İl İçi Tercihlerinde Zorunlu Hizmet Yükümlülüğü Bulunmayan Kurumlar Açılmalıdır

Anadolu Eğitim Sendikası AES tarafından 2017 yılı öğretmenlerin il içi yer değiştirme yer değişikliği taleplerinde zorunlu hizmet yükümlülüğü bulunmayan okulları açılması için MEB’e yazı gönderdi. İşte detaylar.

A+A-

Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları konfederasyonuna bağlı Anadolu Eğitim Sendikası zorunlu hizmet yükümlülüğünü 31 Aralık 2017 gününe kadar tamamlayacak öğretmenleri için Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğüne resmi yazı ile başvurdu.

Söz konusu yapılan başvuruda; önceki yıllarda il içi yer değiştirme başvuruları yapılırken sistem içerisinde geçerli olan ancak bu yıl bulunmayan “30 Eylül itibariyle zorunlu çalışma yükümlülüğümün kalkmasına 6 aydan daha az zaman kalmıştır.” ibaresinin eklenmesi talep edildi. İbarenin eklenmesi ile söz konusu öğretmenlerin zorunlu hizmet yükümlülüğü bulunmayan ve il içinde norm açığı bulunan bütün kurumlar açılabilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı, İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğüne Acil ve Sürelidir olarak gönderdiği yazıda zorunlu hizmet yükümlülüğünü 31 Aralık 2017 gününe kadar tamamlayacak öğretmenlerin haksız bir durumla karşı karşıyadır. Önceki yıllarda il içi yer değiştirme başvuruları yapılırken MEBBİS başvuru sistemi içerisinde geçerli olan ancak bu yıl bulunmayan “30 Eylül itibariyle zorunlu çalışma yükümlülüğümün kalkmasına 6 aydan daha az zaman kalmıştır.” ibaresinin olmadığı görülmüştür denildi.

İbarenin eklenmesi ile söz konusu öğretmenlere zorunlu hizmet yükümlülüğü bulunmayan ve il içinde norm açığı bulunan bütün kurumlar açılabilecektir. Hali hazırdaki duruma göre sadece zorunlu hizmet gerektiren kurumlar açılmaktadır. Bu durumda alınacak önlem ile yönetmeliğe uygun bir önlem alınmış olacak ve zorunlu hizmet yükümlülüğünün kalkmasına az bir zaman kala bir hak verilmiş olacaktır. Resmi yazı için TIKLAYINIZ.

il-ici-istege-bagli-yer-degistirme-zorunlu-yukumluluk-talebi.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.